Медики повязали безсоння і інфаркт

0
228

Клініцистами з Китаю був зроблений висновок – особи, які мають які-небудь порушення з процесом засипання і безсонням найбільш часто піддаються формуванню небезпечного для життя серцевого нападу. Також було встановлено, що такий взаємозв’язок у кілька разів частіше спостерігається у представниць жіночої статі, ніж у чоловіків.

Для того щоб отримати необхідні показники, вченими було проведено 15 наукових досліджень, в яких брало участь більше 160 тисяч добровольців. Клініцисти вивчали взаємозв’язок з симптоматикою безсоння і кількістю смертельних випадків від недуг з боку серцево-судинної системи. Дослідникам вдалося встановити – особи, часто страждають від відсутності сну, на 11% частіше стикаються з різними патологіями судин і серця. Також стало відомо, що ті, хто не відчуває себе повністю відпочив після сну, приблизно на 18% частіше піддаються виникненню такого наслідку як інфаркт.

З отриманих даних, науковці з Медичного Університету в Китаї, зробили висновок – особи, які мають які-небудь проблеми зі сном, мають більш ніж 27% ймовірність придбати інфаркт. Це обумовлюється тим, що проблеми із засинанням впливають на зростання показників кров’яного тонусу і змінюють обмінні процеси, що є основними сприятливими факторами до формування серцевої катастрофи».

Експерти також вважають, що це найбільш характерно для представниць слабкої статі. На користь цього говорить те, що жінки на генетичному рівні більш схильні до безсоння, ніж чоловіки, що відбувається на тлі впливу гормонів. Саме з цієї причини вони в кілька разів частіше схильні формування серцево-судинних хвороб.

Клініцисти сподіваються, що подібне відкриття допоможе, якщо не уникнути, то значно знизити поширеність інфаркту та інших захворювань серця серед людей, особливо працездатного віку.