Медики розповіли, як перенести прийом антибіотиків без серйозних наслідків

0
198

У холодну пору року відзначається сплеск інфекційних захворювань, для лікування яких необхідно приймати антибіотики. Слід зазначити, що дана група препаратів може усувати тільки інфекційні недуги, для лікування хвороб з грибковою етіологією вони категорично не підходять. Однак, як показує практика, багато людей починають безконтрольний прийом антибактеріальних препаратів практично при будь-якому захворюванні.

На жаль, саме ця група медикаментозних речовин може мати не тільки позитивний, але і згубний вплив на організм. Так, найчастіше, тривалий прийом антибіотиків може стати причиною розвитку гастроентерологічних патологій. Крім цього, речовини цієї фармакологічної групи стають причиною розвитку ускладнень в роботі печінки, нирок і серцево-судинної системи. Тому, приймаючи антибіотики, слід попутно використовувати кошти, які будуть «блокувати» негативний вплив даних речовин на організм.

Після низки досліджень, вчені прийшли до висновку, що для блокування негативного впливу антибіотиків слід споживати щодня оптимальну кількість води – організм ні в якому разі не повинен бути зневоднений. Крім цього, медики настійно рекомендують включати в раціон якомога більше свіжих овочів і фруктів, але якщо це не заборонено дієтою поточного захворювання.

Що стосується медикаментозних препаратів, то поряд з антибіотиками слід приймати антациди, так як вони зменшують навантаження на шлунково-кишковий тракт під час антибактеріальної терапії. У будь-якому випадку, препарати даної фармакологічної групи ні в якому разі не можна приймати самовільно, їх прописувати повинен виключно лікар.