Медики встановили причину загострення ПМС взимку

0
229

Багато жінок скаржаться на те, що в зимовий час року (хоча сюди раціонально включити і період пізньої осені) симптоматика передменструального синдрому протікає в більш складній формі. І медики знайшли цьому цілком логічне і обгрунтоване з наукової точки зору пояснення.

Вся справа в тому, що в зимовий час тривалість світлового дня коротше, ніж навесні, влітку і ранньої осені. Іншими словами, більшу частину часу людина проводить в темряві, не бачачи сонячного світла. Звичайно, позитивним чином на настрої це не позначається, а якщо додати сюди і скачки гормонального фону, неприємні відчуття з фізіологічної сторони, то виходить просто ядерна суміш.

За словами доктора Даніеля Прити (керівника групи дослідників), сонячне світло сприяє виробленню вітаміну D і такого гормону в організмі людини, як дофамін . Взимку зі зрозумілих причин продукування двох вищевказаних компонентів зводиться до мінімуму. Крім цього, в зимовий час люди більше їдять, практично завжди знаходяться в приміщенні і менш активні. Зниження активності і приводить до проблем з гормональним фоном, а також до більш болючого протікання менструального циклу.

До цього були проведені клінічні дослідження, в ході яких встановили наступне: у зимовий час у жінок підвищується вироблення гормонів, а тривалість менструального циклу приблизно на 0,9% довше, ніж в літній час. Такі результати досліджень тільки підтверджують вищевказані теоретичні припущення.

Зрозуміло, виключити такі негативні фактори досить складно. Тому жінкам в зимовий час року необхідно більш уважно ставитися до свого харчування і способу життя: в раціон потрібно включити більше свіжих фруктів, овочів і зелені. Незайвим буде підкоригувати і спосіб життя – включити фізичні навантаження, більше часу приділяти улюбленим заняттям.