Менше сну, більше їжі і пиття?

0
207

Люди, які сплять менше 7 годин на добу, ймовірно, їдять і п’ють більше, що сприяє розвитку ожиріння. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому у виданні «Американський Журнал по Зміцненню Здоров’я».

Зв’язок між коротким сном і ожирінням вже відома, але справжнє дослідження фокусується на новому аспекті асоціацію між сном і ожирінням: короткий сон пов’язаний наявністю більшого часу, який можна витратити на вторинну рясну або позачергову трапезу.

«Вторинна їжа та пиття» – це вживання їжі або напоїв, відмінних від води, таких як підсолоджені напої. В цей час, первинно, людина займається іншою діяльністю, наприклад, дивиться телевізор.

Доктор Габріель Теджа і колеги з Університету Алабами, кафедра епідеміології, вивчили дані 28150 дорослих американців, з яких 55,8% становили жінки, віком від 21-65 років, які брали участь в Опитуванні щодо Організації Режиму Дня за 2006-2008 роки.

Дослідники оцінювали час, що витрачається на вторинну їжу і питво. Вони також взяли до уваги кілька факторів, таких як раса і підлогу, соціально-економічні фактори та розподіл часу в будні і вихідні дні, все для того, щоб визначити асоціацію короткого сну з харчовим поведінкою. «Нормальним», вважався сон, тривалістю 7-8 годин.

В результаті було виявлено, що ті, хто повідомив про короткому сні, харчувався вдруге протягом додаткових 8,7 хвилин в день, а також додатково 28,6 хвилин вживали напої вдруге в будні дні і 31,28 хвилин по вихідним дням.

Національний Фонд по Дослідженню Сну описав апное під час сну як частина цього порочного кола. У 18 мільйонів американців є умова, яка часто асоціюється з надмірною вагою, адже після того як людина набирає вагу в області талії і шиї, відразу страждає дихальна функція. В результаті виникає денна сонливість, що ускладнює вирішення проблеми ожиріння і змушує більше харчуватися.

Інші дослідження показали, що дефіцит сну протягом декількох днів може погіршити метаболізм і порушити рівень гормонів. Дослідження, що обмежують сон здорових дорослих людей протягом кількох ночей показали, що здатність організму переробляти глюкозу в крові знижується, в деяких випадках призводить до діабету.

На підставі результатів дослідження можна зробити висновок, що короткий сон пов’язаний з великою кількістю часу, витраченим на їжу і питво. Це може предрасположить до збільшення споживаних калорій і ожиріння. Дослідження необхідно продовжувати.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com