Мігрень збільшує ризик виникнення проблем з психікою

0
209

Останні наукові дослідження, проведені в Університеті Торонто, показали, що люди, які страждають від мігрені, більше схильні до проблем з боку психіки, ніж ті, у кого не спостерігається така патологія. Крім цього, клініцистами було з’ясовано, що представники чоловічої статі з мігренню піддаються того чи іншого тривожного розладу у кілька разів частіше, ніж жінки.

Для того щоб це з’ясувати, чи так це, було здійснено медичний експеримент, в якому брало участь понад 2100 жителів Канади, мають мігрень і приблизно 20000 добровольців без проблем зі здоров’ям. Клініцисти звертали пильну увагу на стан психічного здоров’я. Та чи інша різновид тривожного розладу була виявлена у 2% добровольців, які не мають мігрень і у 6% контрольної групи випробовуваних. Представниці жіночої статі у порівнянні з чоловіками, виявилися менш схильні тривожних розладів.

Однак, ґрунтуючись на даних досліджень, проведених раніше, саме жінки страждали від порушень психічного здоров’я частіше, ніж чоловіки. Вчені висунули припущення – можливо, у сильної половини людства з мігренню, ймовірність появи тривожних розладів у кілька разів вище по причині того, що чоловіки практично ніколи не приймають знеболюючі ліки. Саме на цьому тлі симптоматика мігрені стає чинником формування проблем з психічним здоров’ям. До подібних симптомів, крім яскраво вираженого головного болю, варто віднести спалахи світла в очах, напади нудоти і блювоти, поколювання в нижніх і верхніх кінцівках, підвищену чутливість до яскравого світла і гучних звуків.

Дослідники також вважають, що відсутність підтримки у людей з мігренню, може бути сприяючим фактором розвитку тривожних розладів або депресивного стану.