Мікробіом шкіри не сильно змінюється, незважаючи на регулярне миття

0
103

Наша шкіра є домом для величезної кількості бактерій, грибків і вірусів. Кожен з нас має унікальний відбиток нашого конкретного поєднання мікробних співтовариств, який визначається його генетичною структурою або микробиомом. Нове дослідження тепер показує, що, незважаючи на регулярну гігієну і контакт з об’єктами, забрудненими чужорідними бактеріями, наш індивідуальний мікробіом шкіри залишається напрочуд стабільним протягом довгого часу.

Результати опубліковані в журналі «Клітка». Дослідники з Національного Інституту Досліджень Генома Людини (NHGRI) і Національного Інституту Раку (NCI) – припускають, що їхні результати повинні допомогти всім нам краще зрозуміти, як розвиваються шкірні захворювання.

У той час як більшість мікробів, що живуть на нашій шкірі, є дружніми і не заподіюють ніякої шкоди, деякі з них пов’язані з шкірними захворюваннями, такими як акне, екзема і псоріаз.

Дослідження більше шкідливих мікробів шкіри допомогли нам зрозуміти, чому, наприклад, екзема має тенденцію впливати на вологі області, такі як шкіра в згинах рук і ніг, в той час як псоріаз, як правило, з’являється на зовнішній стороні, більшою мірою, ліктьових і колінних суглобів.

В попередній роботі, дослідники вже встановили, що мікробні спільноти не тільки мають сильне перевагу для конкретних місць, але і те, що кожна людина має унікальний генетичний відбиток діапазону мікробів на шкірі пальця.

Для нового дослідження, вчені хотіли дослідити менш добре вивчені області – зміни мікробних спільнот на нашій шкіри з плином часу і те, що грають ці коливання певну роль у здоров’ї і хвороби.

Вони виявили, що шкірні мікробні спільноти залишаються напрочуд стабільним протягом довгого часу, незважаючи на вступ у регулярні і часті контакти з іншими джерелами бактерій, грибків і вірусів, у тому числі інших людей, одягу, поверхонь і об’єктів.

Дослідники проаналізували генетичний склад мікробів шкіри у 12 здорових добровольців протягом трьох послідовних інтервалів, від 1 місяця до 2 років один від одного. Зразки отримували з 17 місць на тілі.

Було виявлено, що в короткостроковій і довгостроковій перспективі стабільність мікробного співтовариства залишається практично постійної. Однак стабільність варіює від людини до людини.

Майбутні дослідження можуть використовувати ці знання, щоб зрозуміти, як різні дії або хворобливий стан може змінити мікробіом шкіри.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com