Миття посуду може допомогти зняти стрес

0
189

Після напруженого робочого дня, деякі з нас люблять піти в спортзал, інші хочуть випити келих вина або просто прилягти перед телевізором, щоб заспокоїти нерви. Але чому б не спробувати мити посуд замість цього? Ні, насправді. Згідно з новим дослідженням, миття посуду може підвищити психічне благополуччя.

Опубліковане в журналі Mindfulness, дослідження показало, що усвідомлене миття посуду, з концентрацією уваги на запах мила, відчутті посуду і тепла води, що може викликати позитивний стан розуму.

Усвідомленість — це можливість забувати негативні або відволікаючі думки, щоб включити повне усвідомлення своїх почуттів, в даний момент. Як показала практика, це допомагає зменшити занепокоєння і стрес, а також сприяють поліпшенню якості сну і зниження ризику депресії.

У цьому дослідженні, співавтор Адам Хенлі і колеги, вирішили визначити, чи можна досягти позитивного стану розуму за допомогою звичайної та повсякденній діяльності, а саме миття посуду.

Команда привертала до експерименту 51 студента коледжу, де і працював автор, їх попросили просто мити посуд. Перш, ніж вони робили це, половину учасників зобов’язали читати описовий уривок миття посуду (контрольна група), в той час як іншу половину попросили зосередитися на своїй першочергове завдання, миття посуду. Це означало, що одна група буде інформована про миття посуду з тексту, але буде постійно відволікатися від завдання, а друга група цілком і повністю буде зосереджена на першочергове завдання.

Після того як учасники завершили процес миття посуду, дослідники почали оцінювати їх усвідомленість. Порівняно з учасниками контрольної групи, вчені виявили, що ті, хто займається миттям посуду, де вони зосереджені на запах мила, на теплі води, на спогляданні самих тарілок, опинилися у більш позитивному стані розуму. Якщо говорити більш конкретно, то усвідомлене миття посуду знизило нервозність на 27%, а рівень натхнення збільшився на цілих 25%, порівняно учасниками контрольної групи.

Ґрунтуючись на отриманих даних, Хенлі і його колеги припускають, що звичайна щоденна рутинна діяльність може підвищити психологічне благополуччя і зменшити відчуття стресу, настільки, наскільки сильно ви зосереджені на своєму завданні.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com