Молоко попереджає раптову зупинку серця

0
214

Групою американських вчених встановлено – постійне вживання молока підвищує вміст кальцію в людському організмі, на тлі чого знижується ймовірність розвитку такої небезпечної проблеми, як раптова зупинка серця. Завдяки новому науковому дослідженням стало відомо, що критично низька концентрація кальцію в крові в кілька разів підвищує ризики виникнення подібного стану. Саме молоко дає можливість підвищити показники такої речовини за досить короткий проміжок часу.

Раптова зупинка серця досить великою кількістю людей помилково приймається за інфаркт, однак такий патологічний розлад стає причиною летального результату більше ніж у 90% випадків, на відміну від інфаркту, наслідків якого можна уникнути за допомогою прийому медикаментів або шляхом хірургічного втручання.

Такий стан виникає саме в той момент, коли серце без впливу будь-яких факторів припиняє процес прокачування крові організму. У подібних ситуаціях його можна запустити за допомогою дефібрилятора, однак якщо це не зробити через кілька хвилин після нападу, то людина вмирає.

В процесі проведення нового експерименту дослідницька група оцінила показники кальцію більше ніж у 700 добровольців. Таким чином, стало відомо, що при найбільш низькому змісті цієї речовини небезпеку раптової зупинки серця набагато вище, у порівнянні з тими людьми, у яких його концентрація знаходиться в межах норми або перевищує її.

Варто відзначити, що позитивним ефектом володіє будь-молочна продукція, в тому числі і твердий сир, але саме молоко визнано найкращим засобом проти раптової зупинки серця. Однак у той же час фахівці не радять зловживати таким інгредієнтом – в якості профілактики достатньо тричі на тиждень випивати по склянці такого пиття або раз на тиждень влаштовувати розвантажувальний молочний день.