Може отрута тарантула допомогти в боротьбі з болем?

0
196

Отрута тарантула може бути хорошим для нас, врешті-решт, як свідчить дослідження, представлене на 60-й Щорічній Зустрічі Біофізичного Товариства. Створюється враження, що окремі пептидні токсини можуть бути корисними в якості знеболюючих засобів.

Якщо людину кусають деякі павуки, змії або черевоногі молюски, отруйні токсини можуть бути достатньо потужними, щоб убити або, принаймні, викликати серйозну реакцію.

У той же час, мільйони людей в усьому світі живуть з хронічною і невропатичний біль, яка в даний час лише частково лікується. Існуючі методи лікування можуть також викликати серйозну сонливість або інші проблеми зі сном, і можуть викликати залежність.

Нові та альтернативні знеболюючі можуть поліпшити якість життя багатьох людей, які мають хронічні болі.

В рамках цих зусиль, команда з Університету Квінсленда, досліджує Protx-II, пептидний токсин, знайдений в отруті перуанського зеленого оксамитового тарантула Thrixopelma Pruriens.

Характеристики Protx-II включають в себе високу активність і селективне інгібування рецепторів больових відчуттів. Ці фактори роблять його ідеальним кандидатом в якості майбутнього болезаспокійливого.

Вчені вже знали, що Protx-II зв’язується з рецепторами болю, розташованими в мембрані нервових клітин. Те, що залишилося незрозумілим, де відбувається зв’язування, або яку роль відіграє клітинна мембрана в інгібуванні активності Protx-II.

Дослідники використовували ядерний магнітний резонанс (ЯМР), щоб зібрати 3D докази того, що дозволило їм вивчити структуру і її роль в інгібуванні рецептора болю. Вчені хотіли з’ясувати, як пептид і мембрани клітин нейронів взаємодіють між собою. Вони також сподівалися визначити молекулярні властивості пептиду.

Клітинна мембрана відіграє важливу роль Protx-II у забезпеченні інгібування рецепторів болю. Нейронні клітинні мембрани залучають пептид до нейронів, посилюючи його концентрацію. Потім пептид замикає рецептор так, щоб забезпечити максимальну взаємодію з мішенню.

Крім цього, клітинна мембрана рецептора болю Nav 1.7 містить інші канали, які беруть участь у ряді фізіологічних процесів, таких як розслаблення м’язів, регуляція артеріального тиску і сенсорної трансдукція.

Так як ці функції пов’язані з різними розладами, дослідники сподіваються, що їх відкриття покажуть нові цілі лікування нервово-м’язових захворювань, неврологічних розладів і запальних, а також нейропатіческой болю.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com