Мускатний горіх, як засіб проти смердючого запаху з рота

0
267

Як відомо, велика кількість людей стикається з такою проблемою, як неприємний запах з рота, для боротьби з якою загальноприйнято користуватися засобами, що містять ментол. Проте група вчених із США довела, що куди більш дієвіше застосовувати мускатний горіх. Така спеція здатна за короткий проміжок часу освіжити дихання людини, навіть після споживання в їжу досить погано пахнуть продуктів. До того ж вона набагато могутніше ментолу і не викликає печіння в роті.

Особливість такої прянощі полягає в тому, що вона містить в собі специфічне речовини неолигнан, що володіє охолоджуючим ефектом, що триває в 3 рази довше аналогічного властивості у ментолу. Дослідники впевнені в тому, що таке з’єднання можна і потрібно вводити до складу зубних паст, ополіскувачів для ротової порожнини та інших освіжаючих коштів, а також жувальних гумок.

Тривалий освіжаючий ефект від мускатного горіха обумовлюється тим, що він володіє більшою молекулярною масою, а це означає, що він довше абсорбується. Існує вкрай мало природних інгредієнтів, які могли б, аналогічно ментолу, впливати на рецептори, чутливі до холоду і надсилати відповідні сигнали безпосередньо у головний мозок. Проте експертам, після тривалого аналізу понад 100 рослин та прянощів, вдалося знайти неолигнан, який могутніше ментолу в 30 разів.

Подібне з’єднання вже було протестовано на добровольцях, яким необхідно було протягом півгодини полоскати ротову порожнину рідиною, яка містить описуване речовина. Таким чином, стало відомо, що вже після 5 хвилин таких маніпуляцій можна досягти аналогічного ефекту, що і від ментолу.

Більш того, подібний розчин не обпалював слизовий шар рота, а учасники експерименту відзначили, що рідина в цілому більш комфортна, ніж ополіскувачі з ментолом. Також зазначається, що тривалість освіжаючого ефекту становить в середньому півгодини.