Мятний чай корисний для памяті

0
209

М’ятний чай широко використовується для лікування найрізноманітніших захворювань, а тепер, італійські вчені з’ясували, що такий напій сприятливо позначається на когнітивних здібностях і пам’яті. Для того щоб це з’ясувати, дослідники провели експеримент, в ході якого вони оцінювали вплив різних трав і запахів не тільки на згадку, але й на настрій.

Встановити користь чаю з м’ятою вдалося за допомогою наукового дослідження, в якому брало участь близько 200 добровольців. Всі учасники пройшли анкетування, де їм необхідно було відповісти на питання, що дають змогу встановити взаємозв’язок між прийнятими всередину напоєм, настроєм і функціонуванням пам’яті. Так, люди виділили всього лише 3 пиття – ромашковий і м’ятний чай, а крім цього, і звичайну гарячу воду.

Далі всіх осіб, які брали участь в експерименті, поділили на 3 групи, кожна з яких повинна була випивати один з вищезазначених напоїв. Приблизно через півгодини після чаювання добровольцям було запропоновано тест, що визначає специфіку їх пізнавальних здібностей і мнемічних особливостей.

Як з’ясувалося, саме м’ятний чай найбільшою мірою покращує настрій і підвищує рівень пізнавальної функції головного мозку. Та група людей, яка пила такий напій показала найкращі результати тесту, що вказувало на підвищення активності та розвиток пам’яті.

У той же час відзначається, що протилежними властивостями володіє ромашковий чай. Було встановлено, що таке питво не дає можливості людям повною мірою сконцентруватися на чому-небудь. Що стосується звичайної гарячої води, то вона ніяк не вплинула ні на пам’ять, ні на настрій.

Фахівці вказують на те, що позитивними властивостями м’ятний чай буде мати тільки тоді, коли він буде приготований зі свіжих або злегка підсушених листя м’яти. При цьому його краще всього готувати самостійно в домашніх умовах, а не купувати пакетовані чаї з висушеної м’яти. Також рекомендується пити такий напій без цукру.