Надлишок солі негативно позначається на роботі головного мозку

0
314

Вчені після ряду досліджень встановили, що надмірне вживання солі може негативно позначитися на роботі головного мозку. Зокрема, погіршуються когнітивні здібності і пам’ять людини.

Як зазначає Всесвітня організація здоров’я, щодня рекомендується вживати не більше 4 грамів солі. Якщо вживати більше допустимої норми, то в організмі спостерігається уповільнення обмінних процесів, що і призводить до вкрай негативних наслідків.

В ході практичних досліджень вчені встановили, що погіршення обмінних процесів спостерігається у судинах головного мозку і його глибинних структурах. Саме цей фактор призводить до того, що у людини погіршуються когнітивні здібності і пам’ять.

Особливо небезпечно це для людей віком та для дітей дошкільного віку. У першому випадку це загрожує розвитком деменції, тобто старечого недоумства, а в другому випадку порушується процес розвитку когнітивних здібностей.

Однак на думку лікарів, повністю відмовлятися від кухонної солі також не можна. Такі заходи можуть привести до того, що порушитися природний обмін речовин і кислотно-лужний баланс, що також має вкрай негативні наслідки для функціонування організму.

Наголошується, що дослідження в цій галузі ще будуть тривати, так як залишається багато питань. Проте вже зараз можна запобігти розвитку таких порушень в роботі головного мозку, якщо переглянути свій раціон.

Слід зазначити і те, що надмірне вживання солі негативно позначається на функціонуванні та інших систем організму. Зокрема, найбільше страждає печінка, серцево-судинна система і шлунково-кишковий тракт. Тому здоровий, правильно збалансований раціон – це відмінна профілактика багатьох захворювань.