Надмірне споживання солі може призвести до збільшення ваги

0
190

Не секрет, що занадто багато солі – шкідливо для нас. Це може підвищити кров’яний тиск, ризик серцевого нападу, інсульту, хвороби серця і багато іншого. Але два нових дослідження виявили ще один негативний наслідок високого споживання солі – це може призвести до надмірного споживання жирної їжі, збільшуючи ризик ожиріння.

Дослідження, опубліковані в журналі харчування та хімічних почуттів закликають знизити споживання солі в харчових продуктах.

Обидва дослідження були проведені професором Рассел Кіст і колегами з Університету Дікін в Австралії.

Дієтичні Принципи для Американців рекомендують особам у віці 2-50 років споживання менше 2300 мг солі в день, а люди з високим кров’яним тиском або захворюваннями нирок повинні споживати не більше 1500 мг натрію в день.

Тим не менш, передбачається, що середній американець споживає солі набагато більше – близько 3300 мг щодня.

Попереднє дослідження професора Кіст і колег припустило, що люди, які більш чутливі до смаку жиру, частіше їдять жирну їжу, піддаючи їх підвищеного ризику ожиріння. Останні дослідження на основі цього дослідження, припустили, що кількість солі до певної їжі може впливати на те, скільки ми їмо.

Команда мали намір дослідити вплив солі на смак жиру та харчових переваг.

Вчені вивчили 49 учасників віком 18-54 років і попросили їх скуштувати різні сорти томатних супів, які мали чотири різні концентрації жиру (0%, 5%, 10% і 20%) і п’ять різних концентрацій солі (0,04% (не додана сіль), 0,25%, 0,5%, 1% і 2%).

Після учасникам було запропоновано оцінити приємність і бажання з’їсти кожен суп, а також сприйману жирність і солоність кожного супу.

Дослідники виявили, що сіль є головним гравцем у приємності їжі, а приємність різною мірою залежить від різного вмісту солей; концентрацію солі 0,25-5% оцінили як саму приємну. Було виявлено, що учасники споживали на 11% менше їжі і калорій, коли їх обіди містили низький вміст солі і високий вміст жирів.

Дивно, але виявилось, що ніякої різниці в харчовій приємності не було виявлено між жировими концентраціями в 5%, 10% або 15%, хоча вміст жиру 20% було оцінено як менш приємне.

Це дозволяє припустити, що сіль може «маскувати» жирові уподобання людини.

Сіль є основним фактором прийому жирної їжі і показує, як гостро стоїть проблема скорочення солі при збереженні смакової складової страви.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com