Найпоширеніша гінекологічна проблема повязана з розвитком онкології

0
200

Одна з найпоширеніших проблем жіночого організму, як виявилося, може вплинути на розвиток онкологічного процесу. Мова йде про такому недугу, як ендометріоз, з яким вчені пов’язали формування раку.

Клініцисти стверджують, що з подібним гінекологічним захворюванням стикається кожна десята представниця жіночої статі. Такий стан є невиліковним і характеризується тим, що відбувається процес розростання ендометрія, який виходить за межі матки. На цьому тлі виникає велика кількість неприємних симптомів – сильний больовий синдром в області малого тазу, порушення функціонування кишечника і сечового міхура.

Досить рідко хвороба стає причиною безпліддя, і до останнього часу не було інформації щодо того, що ендометріоз призводить до утворення пухлин злоякісного характеру. Однак докази цього були отримані за допомогою спільного наукового дослідження, ініціаторами якого стали вчені з Канади і США. Вченим вдалося виявити, що в доброякісних примірниках тканин, уражених ендометріозом, присутні гени, безпосередньо пов’язані з онкологією.

На думку дослідників, таке відкриття стало першим етапом на шляху розробки нових методик терапії пацієнток з діагнозом «агресивний ендометріоз». Більш того, отримані дані дадуть можливість скласти класифікацію такого недуги, яка повинна допомогти медикам вирішити, які форми хвороби вимагають якнайшвидшого інтенсивного лікування, а які можна спробувати вилікувати за допомогою консервативних методів.

Крім цього, подальші дослідження в цій сфері допоможуть вченим з’ясувати механізм розвитку ендометріозу, який в даний час залишається невідомим. Таке захворювання починає утворюватися тоді, коли здорові клітини оболонки, навколишнього матку, приєднуються до інших зонах області малого тазу. Це тягне за собою процес рубцювання і розвитку запалення.