Наскільки небезпечні щетинки з металевих щіток після потрапляння в їжу?

0
207

Для очищення наших грилів ми використовуємо металеві щітки, однак дослідники закликають до обережності: важливо перевірити вашу їжу перед їжею, адже вона може бути забруднена шматочками дроту з щіток для чищення грилів. При попаданні в шлунок, вони можуть призвести до серйозних травм.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Otolaryngology-Head and Neck Surgery, оцінює, що між 2002-2014 роками, відбулося понад 1600 подібних випадків, після яких люди зверталися у відділення швидкої допомоги.

У той час як дріт гриль-щітки може бути ефективним засобом очищення до або після пікніка, щетина може легко потрапити в їжу людей.

При попаданні всередину, ці маленькі нитки металу можуть викликати серйозні травми ротової порожнини, горла, шлунково-кишкового тракту і навколишніх тканин.

Одна маленька непримітна щетинка може застрягти в різних областях тіла, будь то в горлі, мигдаликах, або області шиї. Про це розповів співавтор дослідження доктор Девід Чанг з Університету штату Міссурі. Він зазначає, що, якщо щетина проходить через ці області, не затримуючись, вона може опинитися в стінці стравоходу, шлунка або кишечника.

Найбільше занепокоєння викликає те, що вона потрапить в стінку кишечника. Щетинки можуть мігрувати з кишечника і викликати подальше пошкодження внутрішніх органів.

Для їх дослідження, Чанг і колеги хотіли отримати уявлення про масштаб травм дротом з щетинки щітки в США.

Для цього вони проаналізували дані Комісії з Безпеки Споживчих Товарів, Національної Електронної Системи Нагляду за Травматизмом (Neiss).

Виходячи з цієї інформації, вчені змогли оцінити кількість відвідувань відділень невідкладної допомоги, які сталися із-за подібних травм між 2002-2014 роками.

Вчені виявили, що було здійснено 1,698 таких візитів. Більшість травм було в області рота, горла і мигдаликів, деякі вимагали хірургічного втручання.

Дослідники відзначають, що частота таких травм, ймовірно ще більше, так як дослідники не враховували травми, при яких не зверталися в медичні установи.

Дослідники сподіваються, що їх результати будуть сприяти підвищенню рівня обізнаності та безпеки серед споживачів і постачальників. Важливо, щоб люди були в курсі того, що така проблема існує.

Якщо ж подібне сталося і у Вас виникли проблеми з ковтанням або болі після їжі, приготованої на грилі, Вам слід негайно звернутися за допомогою в лікарню.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com