Настала депресія? Пора зустрічатися з друзями

0
254

Вчені з університету в Манчестері встановили – народна мудрість, яка говорить, що спілкуючись зі знайомими, які перебувають у депресії, ви теж ризикуєте впасти в подібний стан, швидше за все, не відповідає істині. Вони виявили, що маючи навколо себе психічно здорових друзів, люди в стані депресії здатні швидко виліковуватися від недуги. У той же час ті, хто здорові і спілкуються з людиною, яка перебуває в депресії, самі ні чим не ризикують.

Дослідники вивчали поведінку близько 2 тисяч студентів американських вузів і дивилися, як їх поведінка впливає один на одного, використовуючи при цьому моделі, аналогічні тим, що застосовуються при обліку розповсюдження інфекційних захворювань в великих масах людей. Результати дослідження опубліковані в сьогоднішньому випуску Proceedings of the Royal Society B.

Експерти виявили, що депресивні стани не передаються іншим подібно до грипу. При цьому, якщо людини, схильного до депресії, оточували здорові друзі, то це наполовину знижувало ризик розвитку недуги і в два рази підвищувало ймовірність вилікуватися від депресії протягом 6-12 місяців.

Один з авторів дослідження, лектор університету в Манчестері доктор Thomas House зазначив: «Ми отримали дуже важливі результати: соціум є ефективним методом лікування депресії. Потрібні додаткові дослідження, але, можливо, ми знайшли недорогий і не володіє побічними ризиками метод лікування з використанням соціальних зв’язків».

Згідно з отриманими результатами заохочення розвитку дружніх контактів у суспільстві здатне знизити відсоток депресивних станів, так як здорові люди не піддають себе ризику, контактуючи з тими, хто знаходиться в депресії, а останні отримують можливість позбутися від недуги, перебуваючи в оточенні здорових людей.

За матеріалами: timesofindia.indiatimes.com
Автор: Євген Смирнов