Науково доведено – телевізор позначається на тривалості життя

0
219

Вчені з Австралії після низки наукових робіт прийшли до висновку, що час, проведений за переглядом телевізора, скорочує людині життя на 22 хвилини. Люди, які щодня просиджують перед екраном телевізора більше 6 годин, в середньому, живуть на 5 років менше. При цьому вчені відзначають, що тип екрану, якість зображення та інші технічні параметри не грають ролі.

Для того щоб зробити такі висновки, вчені провели не тільки кілька практичних досліджень, але й проаналізували роботу своїх колег на дану тему, так як негативний вплив телевізора на здоров’я передбачалося і раніше. До уваги вчені брали дані, що стосується способу життя, тривалості, клінічних показників. Провівши детальний аналіз даних, було встановлено, що регулярний тривалий перегляд телевізора чинить на організм людини таке ж негативний вплив, як і куріння.

Зумовлене таке твердження не тільки клінічними показниками. Так, любителі провести час перед телевізором ведуть малорухливий спосіб життя. Нерідко таке проведення часу супроводжується безконтрольним споживанням шкідливої їжі і газованих напоїв. Такі фактори призводять до розвитку проблем в області ШЛУНКОВО-кишкового тракту, серцево-судинної системи. Крім цього, суттєво зростає ризик розвитку діабету, ожиріння, порушення обміну речовин.

За підрахунками вчених, годину-дві перед телевізором скорочує кількість здорової життєдіяльності на 22 хвилини. Щоденне проведення вільного часу таким чином, з негативного впливу прирівнюється до однієї викуреної сигарети. Тому вчені відзначають, що значно корисніше для здоров’я проведення дозвілля активно, особливо, якщо у людини сидяча робота.