Науково підтверджено переміщення ботокса по організму після інєкцій

0
98

Ботокс, який знайшов широке застосування в області косметології для збереження молодості шкіри, є шкідливим для людського організму. Дослідники з університету в штаті Вісконсін (США) стверджують, що він впливає на центральну нервову систему і викликає утворення тромбів в судинах.

За результатами проведених досліджень було виявлено, що ботокс, взаємодіючи з різноманітними органічними речовинами, змінює їх властивості. Зокрема, зазначено, що речовини стають рідшими, і, проникаючи в кров, подорожують по всьому організму. Таким чином, вони можуть призводити до утворення тромбів в судинній системі, що, у свою чергу, в окремих випадках призводить до смерті.

Нагадаємо, ботокс сам по собі вважається досить токсичним з’єднанням. Так, укол 160 нг цієї речовини часом призводить до негативних наслідків (у тому числі, смерті) навіть у людей, що важать більше 80 кг. У зв’язку з цим вчені застерігають проводити омолоджуючі ін’єкції самостійно або без участі кваліфікованого фахівця. Керівник групи вчених Едвін Чемпен також заявив про можливий негативний вплив речовини на ЦНС. Незважаючи на недостатню кількість проведених у цій області досліджень це також змушує задуматися про те, чи потрібен укол ботокса для людини. Наслідки від його уколу будуть залежати не тільки від маси тіла, але і від місця його введення.

Ботокс має безліч протипоказань, серед яких:

  • наявність онкологічних захворювань;
  • наявність ряду важких і хронічних хвороб;
  • інфекційні недуги;
  • погана згортання крові;
  • вік більше 60 і менше 35 років.

Часто ускладнення після ін’єкцій пов’язані саме з ігноруванням лікарями і пацієнтами вищеописаних протипоказань.

За матеріалами: regnum.ru