Небезпечніше алкоголізму може бути тільки хронічний недосип

0
252

Вчені з компанії Medisys провели дослідження, яке показало, що 5-6 годинний сон, або так званий хронічний недосип, небезпечніше для здоров’я людини, ніж алкоголізм.

Нестача сну призводить до таких наслідків, як – проблеми з обміном речовин або ожиріння, вічне стан депресії, відчуття втоми, велика схильність до інсультів та інфарктів.

Недосип менш ніж 8 годин і неспання протягом всього дня негативно позначається на когнітивних функціях людського організму. Людина більше не може виконувати ті завдання, які міг зробити при нормальному режимі сну. Також недосипання впливає на концентрацію уваги, тому не слід сідати за кермо автомобіля. Саме з-за цього відсутність здорового сну, в нормальній кількості, порівнюють з хронічною формою алкоголізму.

Під час сну в організмі виділяються життєво важливі і необхідні гормони. Наприклад, такі як меланін і соматотропін. Відсутність здорового сну може позначатися на значному підвищенні потреби в їжі. Це одна з головних причин переїдання. Про це заявив відомий вчений в галузі нейробіології Адріан Оуен.

Наступні роботи показали, що при нестачі сну людський організм відчуває стрес, а це сприяє погіршення мозкової активності і мозок починає поїдати сам себе.

Дослідники провели аналіз, в якому взяли участь всі бажаючі. Їх розділили на 3 групи. Добровольці першої групи спали в необмеженій кількості. Сон учасників другої групи тривав трохи менше 8 годин, а третьою близько 4 годин.

У ході експерименту з’ясувалося, що у 3 групи показники були критично низькі. У 2 групи спостерігалося незначне відхилення від норми, а у 1 все залишилося без змін.

Крім погіршення самопочуття, значно змінюється зовнішній вигляд. Млявість, блідість шкіри, почервоніння очей і набряки – все це вказує на те, що людина не виспався. А також відбувається раннє старіння шкіри. До всього цього призводить хронічний недосип.