Недолік сну негативно впливає на головний мозок

0
186

Група дослідників з Каліфорнійського університету провела ряд цікавих наукових досліджень, спрямованих на те, щоб з’ясувати, як саме недостатня кількість сну позначається на функціонуванні головного мозку. Завдяки цьому стало відомо, що недосип уповільнює роботу цього органу.

Вченими була зібрана спеціальна група, в яку увійшло 12 добровольців – загальним критерієм відбору стала присутність у кожного з них діагноз «епілепсія». Учасникам дослідження необхідно було за короткий проміжок часу розподілити різні зображення за певними категоріями.

Автори наукового дослідження відзначили, що чим більше сонними були люди, тим повільніше вони виконували процес розподілу. Завдяки цьому стало з точністю відомо, що недолік нічного відпочинку негативно позначається на роботі головного мозку, а саме уповільнює його функціонування.

Крім цього, дослідникам вдалося дізнатися, що ті зони мозку людини, в яких локалізувалися погано працюють клітини, також показували уповільнення мозкових хвиль. Це означає, що буквально розвивається сонний стан, в той час як людина не спить.

Такі відхилення спровокували у добровольців короткочасний провал пам’яті, а також зниження гостроти або звуження полів зору. Це означає, що людина самостійно може спровокувати розвиток непоправних або трагічних ситуацій, в повній мірі не усвідомлюючи, що відбувається, наприклад, погана реакція водія на дорозі і, як наслідок, ДТП.

Крім цього, американські вчені стверджують, що нестача сну впливає на головний мозок також негативно, як і вживання великої кількості алкогольних напоїв. Подальші вивчення будуть спрямовані на створення лікарських речовин, які не будуть допускати проблем з роботою мозку навіть на тлі нестачі сну.