Недоношені діти більше схильні до розвитку аутизму

0
201

Фактори навколишнього середовища можуть призвести до аутизму, говориться в новому дослідженні, опублікованому у виданні «Кора головного мозку», яке показує, що такий стан є набагато більш поширеним у глибоко недоношених дітей.

Такі діти виживають при народженні в більш ранньому гестаційному періоді, завдяки успіхам, досягнутим у неонатології та реанімації в останні десятиліття.

Тим не менш, діти, народжені, більш ніж на 13 тижнів, передчасно, виявляють серйозний ризик пошкодження головного мозку, розладів аутистичного спектру (РАС), СДУГ і труднощів у навчанні.

Вони схильні до численних стресових факторів протягом критичного періоду розвитку мозку, і цілком можливо, що це відіграє ключову роль у розвитку РАС.

У США, у 1 з 68 дітей виявляють РАС, за даними Центрів з Контролю і Профілактики Захворювань. Стан, як повідомляється, діагностується у всіх расових, етнічних і соціально-економічних групах, але майже в п’ять разів частіше зустрічається серед хлопчиків (1 з 42), ніж серед дівчаток (1 189). РАС, як правило, пов’язані з генетичними факторами, навіть якщо конкретний ген аутизму не виявлено.

Дослідники з Лікарні Каролінського Інституту в Швеції дослідили понад 100 дітей, які народилися передчасно, глибоко недоношеними, іншими словами, раніше 27-му тижні вагітності.

З дозволу батьків, команда стежила за розвитком мозку немовлят, використовуючи магнітно-резонансну томографію (МРТ) протягом неонатального періоду, а потім виділила дітей, які страждають аутизмом, коли їм виповнилося 6 років.

Майже у 30% дітей, народжених глибоко недоношеними, були виявлені симптоми РАС, порівняно з немовлятами, які народилися доношеними, де цей рівень склав 1%. Передбачається, що вага при народженні та супутні ускладнення можуть збільшити ризик аутизму.

Крім того, серед дітей, народжених передчасно, у яких розвинулися симптоми РАС, частіше виявлялися ускладнення, такі як хірургічні операції протягом неонатального періоду.

Задовго до того, з’явилися ознаки РАС, в неонатальному періоді, були помітні відмінності між мозком надзвичайно недоношених немовлят, у яких пізніше розвинулися РАС і тих, у яких не розвинулося захворювання. Повільний ріст і розвиток спостерігалося в частинах мозку, які беруть участь у соціальних контактах, співпереживанні і оволодінні мовою.

Дослідники сподіваються, що раннє виявлення структурних змін мозку дозволить своєчасно діагностувати аутизм.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com