Недоношені діти мають важливу перевагу перед іншими

0
197

Коли батьки дізнаються, що їхня дитина може з’явитися на світ раніше встановленого терміну, то у них виникає почуття тривоги. Це зумовлено широким розповсюдженням хибної думки про те, що передчасне народження немовляти тягне за собою лише негативні наслідки.

Однак вивчення вчених Північно-Західного університету свідчать про протилежне – недоношені малюки володіють деякою перевагою. Було встановлено, що в них у кілька разів краще і раніше починають формуватися мовні навички. У таких дітей відзначена більш міцний зв’язок між мовою і пізнанням.

З цього випливає, що недоношені немовлята будуть кілька фізично слабкіше інших дітей з групи новонароджених, але їх перевага буде в тому, що вони в майбутньому стануть краще орієнтуватися у світі.

Під час дослідження вчені оцінювали малюків, що народилися раніше терміну без яскраво виражених проблем зі здоров’ям і дітей, які були виношу повний термін. Предметом вивчення стало розвиток зв’язку ранніх мовних навичок і предметної категоризації.

Висновок експерименту полягає в тому, що недоношені малюки обходять повноцінно виношених малюків, приблизно на один місяць, щодо досвіду, який був отриманий при прослуховуванні мови. Крім цього, у звичайних дітей не виключається ймовірність появи проблем в освоєнні мови, обробленні когнітивної інформації і концентрованості уваги.

Після виконання серії тестів між двома групами новонароджених, були виявлені незначні відмінності у формуванні мозку у дітей з різних груп. З цього випливає, що недоношені діти вимовляють свої перші слова значно раніше своїх повноцінно виношених однолітків. Також встановлено, що немовлята, що народилися раніше терміну, краще пристосовуються до зовнішніх подразників.