Недоношені діти мають важливу перевагу перед іншими

0
9

Коли батьки дізнаються, що їхня дитина може з’явитися на світ раніше встановленого терміну, то у них виникає почуття тривоги. Це зумовлено широким розповсюдженням хибної думки про те, що передчасне народження немовляти тягне за собою лише негативні наслідки.

Однак вивчення вчених Північно-Західного університету свідчать про протилежне – недоношені малюки володіють деякою перевагою. Було встановлено, що в них у кілька разів краще і раніше починають формуватися мовні навички. У таких дітей відзначена більш міцний зв’язок між мовою і пізнанням.

З цього випливає, що недоношені немовлята будуть кілька фізично слабкіше інших дітей з групи новонароджених, але їх перевага буде в тому, що вони в майбутньому стануть краще орієнтуватися у світі.

Під час дослідження вчені оцінювали малюків, що народилися раніше терміну без яскраво виражених проблем зі здоров’ям і дітей, які були виношу повний термін. Предметом вивчення стало розвиток зв’язку ранніх мовних навичок і предметної категоризації.

Висновок експерименту полягає в тому, що недоношені малюки обходять повноцінно виношених малюків, приблизно на один місяць, щодо досвіду, який був отриманий при прослуховуванні мови. Крім цього, у звичайних дітей не виключається ймовірність появи проблем в освоєнні мови, обробленні когнітивної інформації і концентрованості уваги.

Після виконання серії тестів між двома групами новонароджених, були виявлені незначні відмінності у формуванні мозку у дітей з різних груп. З цього випливає, що недоношені діти вимовляють свої перші слова значно раніше своїх повноцінно виношених однолітків. Також встановлено, що немовлята, що народилися раніше терміну, краще пристосовуються до зовнішніх подразників.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here