Недотримання гігієни порожнини рота може стати причиною раку

0
208

Співробітники дослідницького центру в Нью-Йорку встановили, що недбале ставлення до гігієни порожнини рота, в тому числі і несвоєчасне лікування стоматологічних захворювань, може призвести до онкологічного захворювання.

У ході наукових досліджень було встановлено, що пародонтит у запущеній формі і утворення злоякісних пухлин в організмі, мають зв’язок. Слід зазначити, що пародонтит – це захворювання, в ході якого уражаються тканини утримують, зуб. Проте вчені відзначають, що такий ризик є тільки в похилому віці. Щодо молодих людей дослідження не проводилися, тому однозначно відповісти на цей запитання не можна.

В ході практичної частини роботи вчені проаналізували анамнез більше 65 000 чоловік, середній вік яких становив 68 років. В першу чергу вчені аналізували стан зубів і ясен. Так, за результатами досліджень, було встановлено, що у тих людей, які страждали від пародонтиту, ризик розвитку раку був на 14% більше.

Такі результати дослідження вчені пояснюють наступним чином – стравохід знаходиться в безпосередній близькості від порожнини рота, отже, всі патогенні організми (яких при стоматологічному захворюванні більш ніж достатньо), потрапляють у шлунково-кишковий тракт і можуть запускати процеси, які стають причиною утворення злоякісних пухлин.

Крім цього, зазначається, що деякі бактерії, які знаходяться в порожнині рота, навіть у незначних кількостях, можуть викликати запальні процеси, що, по суті, може спровокувати онкологію.

Само собою зрозуміло, що тільки пародонтит не стане причиною раку. Для цього потрібні і інші етіологічні фактори, також, слід враховувати і вік людини, стан його імунної системи, життєвий анамнез.