Негативні повідомлення про їжу роблять солодощі більш привабливими

0
261

Якщо ви говорите дитині не робити чогось, що станеться? Правильно, вони зроблять це. Дослідження, опубліковане в журналі Асоціації Споживчих Досліджень, передбачає, що повідомлення, які говорять, що всі солодощі – це погано, просто роблять ці закуски ще більш бажаними.

Ожиріння в даний час впливає на 34,9% дорослих американців, або 78,6 мільйонів чоловік. Уряд США і різні органи використовують соціальну рекламу для консультування споживачів про шкоду нездорової їжі. Вони забезпечують потужний сигнал про те, що солодкі закуски слід уникати.

Дослідники з Університету штату Арізона в Темпі провели три дослідження, щоб показати, що негативні, односторонні повідомлення про нездорової їжі можуть реально стимулювати людей, щоб вони обирали саме «заборонений».

У першому дослідженні, 380 учасників прочитали позитивне, негативне чи нейтральне повідомлення про десерт.

Сидять на дієті люди, які бачили повідомлення про негативний вплив, більше відчували позитивні думки про нездорової їжі.

Співавтор Фам пояснює, що замість того щоб вибрати здорові варіанти, негативні повідомлення підвищують привабливість шкідливих продуктів.

У другому дослідженні, 397 учасників бачили одностороннє позитивне або негативне повідомлення про солодощі, а потім коротке відео і пропозицію шоколадного печива. Ті, хто не сидів на дієті, не відреагували на сигнали ніяк.

Побачивши негативне повідомлення, які сидять на дієті з’їли на 39% більше печива, що ті, які бачили позитивний сигнал. Ті, хто не сидів на дієті, знову не відреагував на сигнали ніяк.

У третьому дослідженні, 324 учасникам були видані позитивні, негативні або двосторонні повідомлення, що містять позитивну і негативну інформацію про їжу. Потім їх просили вибрати закуску.

Негативне повідомлення було пов’язане зі збільшеним вибором нездорової закуски на 30%, ніж позитивний сигнал; на 47% менше нездорових закусок було обрано у тих, які бачили збалансоване повідомлення.

Отримані дані свідчать про те, що за допомогою повідомлень, які передають тільки негативну інформацію про їжу, ми не може досягти бажаного ефекту.

Вчені говорять, що їхня робота показує, що негативні повідомлення про нездорової їжі будуть мати зворотний ефект серед бажаючих схуднути. Якщо ви хочете схуднути, то звертайте увагу тільки на безсторонні повідомлення, які містять позитивні й негативні дані про продукт.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com