Неінвазивний спосіб доставки ліків допоможе лікувати ушкодження мозкової тканини

0
6

Черепно-мозкова травма є причиною близько 30% усіх, пов’язаних з травмами, смертей у Сполучених Штатах. Це підкреслює необхідність розробки нових методів лікування, які зменшують пошкодження головного мозку.

У новому дослідженні, опублікованому в Nature Communications, дослідники показують, як вони просунулися на крок ближче до створення такого лікування.

Дослідження показує, як пептид може націлюватися і відновлювати пошкодження тканини головного мозку, які відбуваються після черепно-мозкової травми (ЧМТ).

Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC) стверджують, що в 2010 році в США було близько 2,5 мільйонів відвідувань відділення невідкладної допомоги, госпіталізацій або смертей, які були пов’язані з ЧМТ.

Досі не існує ніякого способу відновлення первісної тканини головного мозку, зміненої після ЧМТ. Сучасні методи лікування зосереджені на обмеження вогнища вторинного ушкодження головного мозку. Вони пов’язані зі зменшенням внутрішньочерепного тиску та збільшенням кровотоку.

За словами першого автора доктора Гамана Манн, з Науково-Дослідного Онкологічного Центру в Сэнфорде, немає ніяких схвалених ліків, щоб зупинити каскад подій, які викликають вторинне ушкодження. Є безліч тестованих препаратів, але вони доставляються шляхом прямої ін’єкції в головний мозок, який є інвазивним і може призвести до додаткових ускладнень.

Команда приступила до виявлення менш інвазивного способу доставки ліків в мозок, що може зменшити вторинні ушкодження, викликані ЧМТ.

Для їх дослідження, вчені перевірили ефекти різних пептидів – з’єднань, що складаються з двох і більше амінокислот – на двох мишачих моделях ЧМТ. Одна модель ЧМТ, викликана проникаючої черепно-мозковою травмою, в той час як інша була непроникаюче.

Всі протестовані пептиди були доставлені внутрішньовенно, а не через пряму ін’єкцію в головний мозок.

Команда визначила пептид, що складається з чотирьох амінокислот – цистеїн, аланін, глутамін і лізин (CAQK) – який успішно дістався до пошкодженої тканини мозку в обох мишачих моделях.

Пептид CAQK приєднався до хондроітінсульфат протеогликанам в головному мозку – білків, які оточують клітини мозку, які збільшуються в чисельністю після ЧМТ.

CAQK може бути використаний для доставки лікарських речовин внутрішньовенно до пошкодженої тканини головного мозку. Метод може стати альтернативою прямої ін’єкції в мозок.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here