Нейрони кишечника допомагають запобігти надмірне запалення тканини

0
208

Як хранитель нашого здоров’я, імунна система повинна відчувати і реагувати на збудників, щоб усунути їх, але не так сильно, щоб посилити запалення і пошкодити тканини. Необхідність такого балансу є найбільш очевидною в кишечнику, який постійно перебуває під загрозою бактеріальних атак, таких як сальмонела, які можуть перебувати в їжі і пиття.

Нове дослідження, проведене дослідниками в Університеті Рокфеллера в Нью-Йорку і опубліковане у виданні «Cell», показує, що нейрони в кишечнику працюють спільно з клітинами імунної системи для точної настройки цього балансу і запобігання надмірного запалення тканини кишечника.

Старший автор Даніель Муцида, доцент і керівник лабораторії імунології в інституті Рокфеллера, каже, що опір інфекції має поєднуватися з толерантністю до делікатності системи. Дослідницька робота виявляє механізм, з допомогою якого нейрони працюють з імунними клітинами, щоб допомогти тканини кишечника реагувати на обурення, не заходити надто далеко.

Слизова кишечника людини має загальну площу поверхні близько 300 м2 і є найбільшою поверхнею тіла, яка піддається впливу потенційних збудників з навколишнього середовища. Кишка поглинає близько 100 г харчових білків в день і є домом для 100 трильйонів «дружніх» бактерій.

Для підтримки захисту на великій площі, в кишечнику існує більше білих кров’яних клітин, ніж в цілому в інших частинах людського тіла.

Використання 3D системи візуалізації, допомогло виявити відмінності в клітинних структурах двох типів макрофагів (клітин імунної системи). Виявляючи відмінності в структурі і рух клітин, учені виявили, що вони оточують нейрони в стінці кишечника.

В результаті експериментів, вчені прийшли до висновку, що одним з основних сигналів, які приходять з нейронів в імунну систему, є сигнали про припинення надмірного залучення макрофагів.

Вчені виявили, що рецептори на поверхні м’язових макрофагів реагували на норадреналін, який вивільняється нейронами. Вони припускають, що це маршрут, через який кишкові нейрони контролюють запалення.

Дослідники виявили, що активуються макрофаги значно швидше з допомогою нейронного маршруту.

Дослідники вважають, що їхні висновки можуть допомогти в розробці нових методів лікування кишкових захворювань, таких як синдром подразненої товстої кишки.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com