Немовлята, які їдять продукти з рису, мають більш високі концентрації мишяку

0
219

Коли батьки вводять тверду їжу своїм дітям, як правило, одним з перших пропонованих продуктів є рисові продукти. Ризики задухи або алергії низькі у рисової продукції, і вони використовуються в багатьох видах дитячого харчування. Тим не менш, нове дослідження радить дотримуватися обережності, так як вчені вважають, що діти, які споживають страви з рису, мають більш високі концентрації миш’яку в сечі.

Дослідження на чолі з Маргарет Карагас, опубліковано в JAMA Pediatrics.

Рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) для неорганічних концентрацій миш’яку в білому рисі становить 200 нанограм на грам (нг/г).

Тим не менше, дослідники говорять, що багато дитячі зернові культури рису можуть перевищувати ці межі.

Попередні дослідження показали, що вплив миш’яку в утробі матері і в ранньому періоді життя може бути пов’язане з несприятливими наслідками для росту плоду, немовлят і дитячої імунітету і нервової системи.

Для подальшого дослідження, доктор і колеги дивилися на те, як часто діти їли страви з рису протягом першого року життя і досліджували зв’язок з концентрацією миш’яку в сечі.

В цілому налічувалося 759 дітей, народжених між 2011-2014 роками, які були включені в дослідження. Вчені проводили телефонні інтерв’ю з батьками немовлят кожні 4 місяці до 12-місячного віку.

Команда оцінювала харчування досліджуваних малюків, яка включала інформацію про те, їв дитина рисові пластівці, білий або коричневий рис або продукти, що містять рисовий сироп.

Дослідники зібрали зразки сечі немовлят. Для 129 дітей, були доступні більш детальні дані, у тому числі інформація про дієту і загальний вміст миш’яку в сечі у віці до 12 місяців.

Вчені виявили, що 759 дітей, 80% вживали рисові пластівці і рис в перший рік життя, а 64% почали в 4-6-місячному віці. Крім того, у віці 12 місяців.

Всього 24% часто їли страви, приготовані з рисом або підсолоджені рисовим сиропом в останній тиждень. Згідно з харчовим щоденникам, 55% дітей споживали певний тип рисового продукту протягом 2-х днів до взяття проби сечі.

Результати проб сечі показали, що рівні миш’яку були вище у дітей, які їли рис або продукти, змішані з рисом, порівняно з тими, хто не їв рис.

Крім того, у дітей, які їли коричневий або білий рис, концентрація миш’яку в сечі була вдвічі вищою.

Результати показують, що споживання рису збільшує вплив миш’яку на немовлят.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com