Неправильне харчування провокує артрит

0
210

В даний час широко поширена теорія про те, що артрит формується на тлі зношування хряща, розташованого між суглобами. Однак спільні дослідження американських і англійських вчених, що спеціалізуються на здоровому харчуванні, спростовують таке твердження.

Дослідники впевнені – споживання в їжу великої кількості харчових волокон значно знижує ймовірність розвитку такого захворювання. Особи, які отримують максимум волокон, на 60% рідше піддаються артриту, ніж ті, хто вживає в їжу недостатня кількість таких речовин.

Щоб прийти до такого висновку фахівці провели масштабне наукове дослідження, в якому брало участь більше 5 тисяч добровольців. Всіх людей розділили на три групи. Перша отримувала велику кількість волокон, друга – в кілька разів менше, а третя вживала мінімум або зовсім відмовилася від харчових волокон.

Як показали дані експерименту, саме та категорія людей, яка споживала багато волокон, має більше шансів уникнути виникнення такого розладу. Більш того, стало відомо, що такі речовини знижують прояв симптомів артриту, а це позитивно позначається на самопочутті пацієнтів з подібним діагнозом.

Таке відкриття може спростувати поширену теорію походження хвороби, а це значить, що її розвиток багато в чому залежить від тих продуктів і страв, які споживає людина.

Фахівці відзначають, що неправильне харчування і низький рівень фізичної активності людей – це одні з основних факторів розвитку артриту. Тому вони рекомендують збагачувати свій раціон харчовими волокнами, які містяться у свіжих фруктах і овочах, а також рисі та інших крупах. Такі інгредієнти допоможуть не тільки запобігти наступ артриту, але і усунути клінічні прояви недуги.