Непритомність може вказувати на ризик раптової смерті

0
207

Люди, які відчувають на собі часті випадки відключення свідомості, можуть бути схильні до підвищеного ризику розлади серцевої системи. Воно відоме під назвою синдром подовженого інтервалу QT, що може підвищити ризик раптової смерті, згідно з новим дослідженням.

Професор Пол Брінк з Університету Стелленбош в Тигерберге, Південна Африка, і колеги нещодавно представили свої висновки на щорічному конгресі Кардіологічної Асоціації Південної Африки в Рюстенбурзі.

Синдром подовженого інтервалу QT (LQTS) є рідкісним розладом, що характеризується швидкими, безладними ударами серця, що може призвести до перебоїв у роботі, аритмію і зупинку серця. Вважається, що близько 1 на 7000 осіб в США мають LQTS. Від цього захворювання відзначається 3000-4000 випадків смертей щорічно. Стан найчастіше передається по спадку, викликається мутаціями в генах, що контролюють вироблення специфічних іонних каналів в серце. Ці мутації можуть порушити потік іонів натрію і калію через іонні канали у клітини серця, що призводить до неконтрольованого серцевого ритму.

LQTS можна лікувати за допомогою ряду ліків, таких як бета-блокатори, які можуть допомогти сповільнити частоту сердечних скорочень. Кардіостимулятор або операція по видаленню конкретних нервових сплетень симпатичної нервової системи теж є варіантом лікування.

Незважаючи на те, що стан піддається лікуванню, професор Брінк зазначає, що LQTS часто просто ігнорується або неправильно діагностується. Для їх дослідження, команда поставила за мету отримати краще уявлення про частоту неправильної діагностики та лікування захворювання.

Був проведений скринінг родичів 26 осіб в Південній Африці з LQTS, дослідники виявили 203 людини в живих, з мутацією KCNQ1 A341V, яка зазвичай зустрічаються у людей з діагностованими розладами серця. З них 70% повідомили, що відчували непритомність, але лише 26% були з діагнозом LQTS. У решти осіб з мутацією KCNQ1 A341V, теж були непритомність, але у 40% була виставлена епілепсія, а у 34% інші захворювання.

Дослідники кажуть, що їх дані підкреслюють, що велика частина людей з LQTS, яка ігнорує втрату свідомості, не в змозі звернутися до лікаря. Ті, хто звертаються, не отримують належної диференціальної діагностики.

Дослідники закликають людей, ставитися до виникаючих непритомності більш серйозно і не відкладати звернення до лікарів.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com