Нестача гормонів щитовидної залози може стати причиною викидня

0
187

Група вчених з Індії встановила, що при нестачі гормонів щитовидної залози у вагітних жінок, істотно підвищується ризик розвитку ускладнень під час пологової діяльності і безпосередньо в період виношування дитини. У практичній частині досліджень взяло участь більше 900 представниць прекрасної статі. Науковцями були ретельно вивчені історії хвороби.

Так, на думку вчених, гіпотиреоз може стати основним етіологічним чинником у розвитку викидня і кровотечі на пізніх термінах вагітності і під час пологової діяльності. Крім цього, на думку науковців, такий стан речей може призвести до розвитку проблем зі здоров’ям у народженої дитини. Зазначається, що найчастіше це проблеми в розумовому розвитку, синдром гострої дихальної недостатності.

За результатами досліджень було встановлено, що у матерів, які страждають від нестачі гормонів щитовидної залози, народжуються діти з недостатнім для розвитку вагою. Цей фактор в подальшому також призводить до проблем зі здоров’ям.

Що стосується вже дорослих дітей, то тут також можуть виникати деякі проблеми. Так, дослідники встановили, що у дітей, матері яких страждали від тривалого і стійкого нестачі гормонів щитовидної залози, рівень IQ був набагато нижче, ніж у дітей тих батьків, які таких проблем не мали.

Вчені відзначають, що виключити ризик розвитку таких патологій цілком реально. Слід просто приймати спеціальні добавки, які будуть регулювати кількість гормонів щитовидної залози. Однак слід розуміти і те, що приймати такі препарати потрібно тільки за приписом лікаря. Надлишок цього гормону може надати негативний вплив не тільки на організм матері, але й дитини.