Нестача цукру може привести до недоумства

0
195

Цукор є не тільки підсилювачем смаку для деяких напоїв і страв, але також дуже важливий для повноцінного функціонування головного мозку. Відзначено, що при нестачі подібного речовини в організмі відбувається розвиток хвороби Альцгеймера, а також деяких порушень когнітивного характеру. Як вказують клініцисти, ще до виникнення початкових проявів розладів подібних здібностей, рівень цукру починає поступово знижуватися. Для заповнення його нестачі в цьому органі відбувається нагромадження фосфорильованого тау-білка.

Тау-білок утворює клубки, які перешкоджають надходженню поживних речовин безпосередньо через нервові клітини в головний мозок. Підсумком цього процесу є відмирання нейронів, слабоумство, втрата пам’яті і раніше придбаних навичок людини. Крім цього, виявлено, що скупчення подібного речовини тягне за собою активізацію сигнального шляху Р38 кіназа.

Для вищеописаних вивчення вченими була виведена окрема група дрібних гризунів, які були на генетичному рівні схильні до порушення пам’яті і вже мали розлади пов’язані з тау-білком.

Коли мишам виповнилося п’ять місяців, одній групі особин ввели спеціальну речовину, яке не давало можливості цукру впроваджуватися в клітини головного мозку і тим самим ставати чистою енергією. 2-дезоксиглюкозу вводили приблизно кілька місяців, після чого піддослідних протестували на предмет розумових здібностей, пам’яті і здібності до навчання.

Як з’ясувалося, миші, які відчували брак цукру, набагато довше справлялися зі спеціально складеними тестами, ніж група гризунів, у якої рівень цукру залишався в нормі. Крім цього, у представників першої групи нейрони функціонували аномально, це означає, що вони не могли нормально обмінюватися інформацією.