Невелику кількість фруктів і овочів знижує ризик передчасної смерті

0
257

Канадські дослідники прийшли до висновку про те, що споживання в їжу овочів, фруктів і бобових культур, навіть у незначних кількостях, в деякій мірі знижує ризики виникнення патологій з боку серцево-судинної системи, а також раптової смерті.

За останнє десятиліття проведено велику кількість наукових досліджень, що вказують на присутність закономірностей між різновидами раціону і станом здоров’я. Таким чином, отримана інформація вказувала на те, що добова норма вживання овочів і фруктів в середньому досягає 600 грам. Тим не менш, варто відзначити, що такі обсяги корисних інгредієнтів не доступно кожній людині. Саме з цієї причини у своїй новій роботі вчені вирішили повторити минулі експерименти, але в цей раз враховувалася різниця в економічному розвитку країн.

У ході нового експерименту були вивчені харчові пристрасті людей з 18 країн з 7 різних регіонів, всього в ньому взяло участь приблизно 136 тисяч випробовуваних, а вікова категорія їх варіювалася від 35 до 70 років. Обов’язковою умовою було те, що всі люди повинні були вказати своє меню на тиждень.

Протягом 8 років вчені контролювали стан здоров’я учасників дослідження і встановлювали зв’язок між добовими порціями овочів, фруктів, бобових і ймовірністю формування серцевих патологій. Наприкінці експерименту було зафіксовано більше 2,5 тисяч смертей – практично всі з них були причини протікання недуг серцево-судинної системи. Крім цього, виявлено приблизно 5 тисяч випадків госпіталізації з-за значного розлади у функціонуванні серця або судин.

Завдяки отриманій інформації була виведена закономірність, згідно з якою, вживання навіть 400 грам вищевказаних інгредієнтів на добу знижує ризик раптової смерті або виникнення серцевих хвороб.