Невыявленное слабоумство може піддати ризику безпеку людей похилого віку

0
261

Багато літні американці можуть бути схильні до підвищеного ризику участі у потенційно небезпечних ситуаціях в зв’язку з відсутністю діагнозу слабоумства. Це висновок нового дослідження, проведеного вченими з Університету Джона Хопкінса в Балтіморі.

Дослідження показало, що літні люди, які мали симптоми деменції, але які не мали офіційного діагнозу, майже в 2 рази частіше їздили за кермом, готували, безконтрольно приймали ліки, або здійснювали інші види діяльності, які могли б поставити їх в порівняльну небезпека.

Провідний автор дослідження доктор Халіма Амджад, з відділу геріатрії та геронтології та колеги нещодавно опублікували свої висновки в журналі Американського Геріатричного Суспільства.

Деменція являє собою термін, використовуваний для опису цілого ряду захворювань, що характеризуються зниженням пам’яті, навичок мислення. Хвороба Альцгеймера є найбільш поширеною формою слабоумства, що становить близько 60-80 відсотків всіх випадків.

Симптоми деменції можуть варіювати від людини до людини, хоча проблеми з короткочасною пам’яттю, зниження концентрації уваги, і погані міркування і судження є спільними ознаками.

В даний час немає жодного тесту, щоб діагностувати слабоумство. Хвороба Альцгеймера та інші форми деменції діагностується на основі історії індивідуума медичної, фізичної експертизи, а також зміни в пам’яті і повсякденного функціонування і поведінки.

Для цього останнього дослідження вчені проаналізували дані 7 609 літніх людей від 65 років і старше, які були частиною дослідження національного здоров’я та тенденції старіння (NHATS), який почався в 2011 році.

Учасники дослідження проходили регулярні очні бесіди, які зібрали величезну кількість інформації, включаючи дані про повсякденної життєдіяльності, умов проживання і благополуччя.

Команда проаналізувала участь випробовуваних в будь-які події, які можуть бути визнані небезпечними при наявності деменції, такі як водіння, догляд за іншою людиною і приготування гарячих страв.

Ті, хто мав офіційно діагностоване слабоумство, менше займався потенційно небезпечними видами діяльності: тільки 23 відсотки людей з діагностованою деменцією, порівняно з 59 відсотками з можливою деменцією і 84 відсотки без деменції.

Літні люди не діагностованою деменцією були набагато більш схильними до участі в небезпечних видах діяльності.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com