Незвичайний чохол для смартфона допоможе діабетикам

0
225

Як відомо, пацієнтам, що мають діагноз «цукровий діабет», в обов’язковому порядку повинні на постійній основі вимірювати концентрацію глюкози в крові. Для цього, їм потрібно постійно мати при собі спеціальний апарат, під назвою глюкометр, який є досить об’ємним, чому доставляє безліч незручностей.

Саме з цієї причини американські учені вирішили знайти вихід з такої настільки неприємної ситуації. Група дослідників інтегрувала глюкометр в чохол смартфона, адже з цим гаджетом жодна людина надовго не розлучається.

Його особливістю від традиційних телефонів є те, що він зможе зберігати детальну інформацію щодо рівня цукру в крові, а також обробляти її і перенаправляти лікаря.

Подібний пристрій отримало назву GPhone і складається воно з кількох складових елементів. Перший – представлена найтоншим чохлом для смартфона, на якому розташований спеціальний датчик. Другий компонент – це мініатюрні одноразові гранули, що включають в себе специфічний фермент. 30 таких гранул зібрано всередині стилуса, який йде в комплекті з чохлом. Варто відзначити, що всі частини створені за допомогою 3D-друку.

Для того щоб почати вимірювання рівня цукру, пацієнту необхідно активізувати датчик – для цього слід лише покласти на нього гранулу, в яку поміщають зразок крові. У ній міститься спеціальний фермент – глюкозооксидаза. Подібна речовина вступає у взаємодію з глюкозою, чого генерується електричний сигнал, що вимірюється електродами датчика. Оцінивши концентрацію глюкози, він виведе всю необхідну інформацію на екран телефону. В цілому, тест займає не більше 30 секунд.

Далі автори подібного відкриття мають намір впровадити глюкометр в електронні гаджети, а не в чохли, призначені для них. Також вчені сподіваються, що аналогічним чином можна буде вимірювати не тільки рівень цукру, а й інших речовин.