Нікотин може пригнічувати симптоми шизофренії

0
219

Широко поширена думка про те, що нікотин наносить шкоди організму, але це у випадках тривалого пристрасті до шкідливих звичок. Дослідники з Колорадського університету, що знаходиться в Болдері, зробили несподіване відкриття – викурювання сигарет може зменшити прояв клінічної картини такого захворювання, як шизофренія.

Було відзначено, що нікотин сприяє активізації нейронів, що в свою чергу, знижує рівень розвитку симптоматики подібного недуги. Однак секрет полягає не лише у впливі нікотину. Важливе значення мають генетичні особливості кожного пацієнта.

Подібна речовина призводить до заповнення певного дисбалансу, який обумовлюється генетичними факторами. Співробітниками університету було досліджено таке явище, як гипофронтальность. Це процес зменшення припливу крові до деяких областях мозку, зокрема, до лобової і префронтальної. Саме це є одним з небезпечних джерел формування шизофренії.

З причини недостатнього припливу крові відбувається аналогічний процес активності нейронів у зоні префронтальної кори. Це є головною причиною того, що люди, які страждають від такого розладу, з великими труднощами запам’ятовують інформацію і приймають рішення.

Ймовірність розвитку таких проблем підвищується при певній варіації гена CHRNA5. Також було зазначено, що особи з даною варіацією при шизофренії частіше за інших мають пристрасть до нікотину. На думку клініцистів, для таких пацієнтів, найімовірніше, сигарети відіграють роль своєрідного ліки.

В ході вивчення було виявлено – коли щурам з недугами головного мозку давали нікотин, то активність цього органу у них зростала за кілька днів. Через тиждень активність прийшла в норму повністю.