Нікотинової залежності не існує?

0
248

До такого доволі несподіваного висновку дійшли вчені після низки практичних досліджень. У ході наукових робіт, було встановлено, що нікотинова залежність у людини виникає тільки в тому випадку, якщо він сам в це вірить.

Для практичного експерименту було підібрано 24 людини зі стажем паління від декількох місяців до декількох років. Після чергової дози нікотину був проведений аналіз мозкової діяльності курця на МРТ-сканера. Крім цього, в ході експерименту піддослідним було надано кілька сигарет без нікотину. Само собою зрозуміло, що про підміну нічого сказано не було. Слід зазначити і те, що більша частина чоловіків підміни навіть не запідозрили. Кожен раз, коли людина викурював фальшиву сигарету, фіксували його мозкову діяльність. Апарат МРТ при цьому завжди фіксував підвищену мозкову діяльність в певній ділянці.

Слід зазначити, що вищевказана область відповідає за бажання людини споживати речовини, які викликають звикання. Як показало дослідження, підвищена активність даної ділянки говорить про те, що сигарети можуть доставляти задоволення тільки тоді, коли людина вірить у наявність в них нікотину.

Такі дослідження дозволять виробити більш ефективну методику лікування від нікотинової залежності навіть без застосування будь-яких медичних препаратів. Вчені відзначили, що дослідження в даному напрямку ще не закінчені, фахівці будуть проводити як практичні, так і теоретичні дослідження в даному напрямі.

Медики, в свою чергу, настійно рекомендують зовсім не починати споживання нікотину. Дана речовина часто стає причиною розвитку різних захворювань, в тому числі й онкологічних.