Низьке споживання солі може збільшити ризик серцевого нападу, інсульту і смерті

0
209

Високе споживання солі було пов’язано з підвищенням артеріального тиску і більш високим ризиком розвитку серцевих проблем. Але згідно з новим дослідженням, низьке споживання солі може бути настільки ж шкідливим.

Опубліковане в журналі The Lancet, дослідження показало, що низький рівень споживання солі натрію, може підвищити ризик серцевого нападу, інсульту і смерті, порівняно з середнім споживанням солі.

Провідний автор дослідження Ендрю Менте, з Медичної Школи Університету Макмастера в Канаді, і його колеги кажуть, що їх результати показують, що тільки люди з високим кров’яним тиском (гіпертонія), які мають високе споживання солі повинні зменшити її споживання.

Крім того, дослідники припускають, що поточні рекомендації для щоденного споживання солі є занадто низькими.

Дієтичні Керівні Принципи для американців рекомендують, щоб американці споживали менше 2300 міліграм натрію кожен день – еквівалент 1 чайної ложки солі.

Тим не менш, доповідь CDC на початку цього року показав, що близько 90 відсотків американців споживають сіль на рівнях вище рекомендованого межі.

Широко поширена думка, що занадто багато солі в раціоні може привести до високого тиску, що підвищує ризик серцевого нападу, інсульту і інших серцево-судинних захворювань.

Але чи дійсно скорочення споживання солі до рівня, рекомендованого в Нинішніх Керівних Принципах, реально може зменшити ризики? Це те, що Менти і його колеги задалися метою досліджувати.

Вчені проаналізували дані більш ніж 130000 осіб з 49 країн.

Вони розглянули споживання натрію в учасників і як це пов’язано з ризиком серцево-судинних захворювань та інсульту у пацієнтів без високого кров’яного тиску і з таким.

Порівняно з людьми, які мали середнє споживання натрію, показники серцевого нападу, інсульту і смерті були вище серед тих, хто мав низьке споживання натрію, незалежно від того, чи було у учасників високий кров’яний тиск.

Дослідники виявили, що тільки люди з високим кров’яним тиском виявилися піддані ризикам, пов’язаним з високим споживанням солі, більше 6000 мг на день.

Висновки команди є надзвичайно важливими для людей з високим кров’яним тиском.

Дослідження додає до розуміння взаємозв’язку між споживанням солі і здоров’ям, питання про доцільність нинішніх керівництв, які рекомендують низьке споживання натрію для всіх.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com