Низькі запаси грудного молока повязані із діабет у вагітних

0
226

Жінки, які страждають на діабет під час вагітності, з більшою ймовірністю, мають більш низький запас молока для грудного вигодовування, як свідчить дослідження, опубліковане в журналі «Медицина грудного вигодовування».

Попередні дослідження пов’язали ожиріння у жінок з інсулінорезистентністю, також ожиріння може призвести до труднощів з лактацією.

Переваги грудного вигодовування для матері і дитини добре документовані, і всім матерям рекомендується годувати груддю своїх немовлят, в тому числі матерям з діабетом. Тим не менш, багато жінок припиняють раніше, найчастіше з причини низьких запасів молока.

Дослідження показали, що це може зайняти більше часу для матерів з діабетом, почати грудне вигодовування, можливо, із-за тієї ролі, яку відіграє інсулін в період лактації.

Крім того, грудне вигодовування може знизити потребу в інсуліні на величину до 25%, тому що грудне молоко містить лактозу, яка є цукром. Годування дитини означає втрату цукру і падіння рівня глюкози в крові. Годуючі матері з діабетом повинні бути інформовані про можливу зміну рівня цукру в крові, щоб запобігти гіпоглікемію.

Дане дослідження, вважається першим, який досліджує зв’язок між діабетом матері і низькою виробленням молока, що може дати ключі майбутніх варіантів терапії для збільшення кількості молока.

Доктор Сара Рідл і колеги вивчали електронні медичні записи 641 жінки, які вперше відвідали центр грудного вигодовування в період з червня 2011 по травень 2013 року.

Всі учасники народили протягом попередніх 90 днів, всі вони годували грудьми.

Команда порівнювала результати матерів з діабетом, матерів з низьким виробництвом молока без інших проблем грудного вигодовування, а також матерів, які відчувають проблеми з грудним вигодовуванням, таких як застій в грудях, але з великими запасами молока.

Провідний автор дослідження, доктор Рідл говорить, що, оскільки дослідники були зацікавлені в будь-яких ознаках ненормального метаболізму глюкози під час вагітності, вони не знали типи діабету. Деякі матері з гестаційним діабетом, можливо, мали не виявлені порушення метаболізму глюкози, перш ніж вони завагітніли.

Результати показали, що майже 15% жінок з низьким вмістом молока мали діабет під час вагітності. Близько 6% матерів, що мали проблеми лактації, не були пов’язані з материнським діабет.

З кращим розумінням фізіології, жінки почнуть приймати інсулін правильно.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com