Низькожирова дієта не кращий спосіб впоратися із зайвою вагою

0
198

Не секрет, що Захід занурився в епідемію ожиріння. Нове дослідження узагальнює суперечливі дані про успішність дієт з низьким вмістом жиру.

За даними Центрів з Контролю і Профілактики Захворювань (CDC) більш як 1 з 3 (34,9%, або 78,6 млн дорослих американців страждають ожирінням. При цьому щорічні медичні витрати на людей з ожирінням у США склали $147 млрд в 2008 році. Це на 1429$ на людину вище, ніж у людей нормальної ваги.

Проводилося безліч досліджень, по боротьбі з ожирінням і по ефективності різних дієт. Однак, досі надійних доказів ефективності того чи іншого методу не існує, а дані залишаються суперечливими. Знежирені дієти також надають суперечливі результати.

Жири дають більш ніж в два рази більше калорій на грам, ніж білки і вуглеводи. Цей факт робить жири головною мішенню в прагненні зменшити і контролювати вагу. Логіка тут проста: скорочення споживання жирів призведе до втрати ваги.

Нинішнє дослідження, очолюваний доктором Дейдра Тобіасом з Гарвардської Медичної Школи в Бостоні, штат Массачусетс, була спрямована на збір та аналіз суперечливих результатів. Результати мета-аналізу, як це ні дивно, точно протилежні напрямку здорового глузду.

Мета-аналіз, один з найбільших у своєму роді, включає в себе 53 дослідження і, в цілому, 68128 дорослих. Він порівнює ефективність дієти з низьким вмістом жиру з дієтами, які не обмежують кількість калорій, отриманих з жирів. Тобіас і колеги порівняли отримані дані порівняли з втратою ваги через 1 рік.

З 53 досліджень відібрали 19, в яких використовували дієту з недостатньою кількістю жиру. Контрольною групою були ті люди, які підтримують їх нормальну дієту. Дієти, де учасники отримували більше підтримки і керівництва, як правило, більш успішні, ніж ті, у яких все залишається на совісті людини. Загалом, звичайна дієта виявилася більш ефективною.

Наука не підтримує знежирені дієти в якості оптимальної довгострокової стратегії втрати ваги. Середня втрата ваги у всіх групах, включених у дослідження, після року спостереження склала всього 2,7 кг!

Можна заявити, що доказів ефективності безжирової дієти не виявлено. Вирішальне значення для успіху будь дієтотерапії має не склад продуктів, а довгостроковість. Потрібно харчуватися різноманітно і в міру, протягом усього життя.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com