Низькожирова дієта виявилася ефективніше низкоуглеводной

0
231

Багато, бажаючі скинути зайві кілограми, не можуть вирішити дилему, яку з двох основних дієт вибрати: низкожировую або низкоуглеводную? Дослідники, нарешті, знайшли відповідь на актуальне для повних людей питання – зниження кількості споживаних жирів виявилося більш ефективним методом стати стрункішою.

Вчені виявили, що, хоча зменшення споживання вуглеводів знижує рівень інсуліну, а це стимулює процес спалювання жиру, все ж відмова від жирної їжі в цілому дає кращі результати.

Дослідження проводилися на 19 добровольцях, які мають надлишкову вагу, і підтвердили результати раніше проведеного комп’ютерного моделювання в порівнянні ефективності тієї або іншої дієти.

Доктор Kevin Hall з американського Національного Інституту діабету, захворювань нирок і травного тракту заявив: «Багато людей мають стійкі переконання щодо ефективності тієї або іншої дієти, не маючи при цьому якими або експериментальними даними, що підтверджують їх точку зору. Я вирішив провести ретельну перевірку теорії, що зниження кількості споживаних вуглеводів є особливо результативним методом зменшення жирових відкладень, так як більшість людей вважає саме цю дієту найбільш дієвою».

Дослідники фіксували буквально кожен шматок їжі, з’їдаються добровольцями протягом двох періодів по 2 тижні кожний. Протягом перших 2 тижнів учасники експерименту знизили на 30% кількість споживаних калорій, зменшивши обсяг вуглеводів, а кількість жирів у раціоні залишалося незмінним. А в наступне 2 тижні щоденне зниження калорій досягалося за рахунок обмеження кількості з’їдених жирів, а споживання вуглеводів не зменшувалася.

Результати, опубліковані в журналі Cell Metabolism, показали, що зменшення жирових відкладень за рахунок нізкожіровой дієти виявилося значно вище, ніж при обмеженні кількості споживаних вуглеводів. І це незважаючи на факт, що низьковуглеводна дієта дозволяла спалювати більше жиру в організмі.

Разом з тим комп’ютерне моделювання встановило, що при більш тривалих строках застосування зазначених дієт результати між ними не будуть настільки разючими.

За матеріалами: www.irishexaminer.com
Автор: Євген Смирнов