Нова надія лікування лейшманіозу

0
200

Лейшманіоз є паразитарних захворюванням, яке викликається укусами москітів, що є буденним явищем в 98 країнах по всьому світу, при цьому, понад 350 мільйонів людей постійно перебувають у небезпеці. Звичайний шлях поширення починається від москітів, через приручених собак на людей. В даний час, не існує ефективних доступних вакцин для собак або людини, а захворювання лікується на індивідуальній основі, симптоматично. Найбільш відомим лікуванням лейшманиозной інфекції є хіміотерапія, а наявні в даний час противолейшманиозные препарати вважаються токсичними, дорогими і вимагають тривалого лікування.

Стаття «Цитотоксичний скринінг і лабораторні оцінки впливу пентадекана на промастиготы і амастиготы Leishmania infantum», була опублікована у виданні «Журнал Паразитології». Дослідження було проведено з метою виявлення, потенційної ефективності використання пентадекана проти лейшманіозу.

Пентадекан представляє собою органічне поєднання, яке складається, насамперед, з атомів вуглецю і водню, і може бути знайдено в різних сортах рослин. Дослідження було проведено з використанням пентадекана проти паразита Leishmania Infantum на двох різних формах розвитку: промастиготы і амастиготы.

Щоб отримати достовірні результати, всі експерименти проводилися двома спостерігачами, протягом трьох раз їх проводили повторно з трьома новими партіями паразитів. Останніх інкубували з різними концентраціями пентадекана, потім життєздатність паразитів оцінювали порівняно з контрольним висівом після інкубації протягом 48 годин. Аналіз пропидийиодидом, з використанням проточної цитометрії, припустив, що клітини паразита, оброблені пентадеканом, призупинили свій подальший розвиток на фазі G0/G1 і G1 клітинного циклу. Тим не менш, тести на цитотоксичність клітин еукаріотів показали, що пентадеканом не були порушені клітинні лінії (нащадки вихідної клітини) і епітеліальні клітини.

В результати дослідження послідували висновки, що лікування було ефективним відносно внутрішньоклітинних амастигот, з інгібуванням росту на 77% після 48 часовий обробки пентадеканом на рівні 300 мкм; обробка також знизила життєздатність промастигот і амастигот до 14% при обробці 300 мкм.

Враховуючи надзвичайно токсичний характер і високу вартість витрат у межах поточних методів лікування лейшманіозу, важливо, щоб проводились подальші дослідження.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com