Нова російська вакцина від поліомієліту вже готова до випробувань на клінічному рівні

0
236

Як повідомляють засоби масової інформації, в даний момент вчені готують до першим клінічним випробуванням нову противополиомиелитную вакцину. Вона була розроблена фахівцями інституту вірусних енцефалітів імені Чумакова, і в даний момент є важливим стратегічним науковим досягненням нашої держави. Вся справа в тому, що в останні роки гостро відчувається нестача коштів проти поліомієліту інактивованого типу. При цьому, дефіцит відзначається як на території нашої держави, так і за його межами.

Як повідомляють представники міністерства охорони здоров’я різка потреба в подібного роду препаратах виникла внаслідок того, що план за повного переходу на інактивовані засобу повинен бути реалізований в 2019 році. Цей процес проходить в рамках загальної стратегії, прийнятої всесвітньою організацією охорони здоров’я. Мета даної стратегії: планомірна і повномасштабна ерадикація поліомієліту у всіх його формах і проявах.

У зв’язку з цим істотно скоротилися поставки препаратів від цієї хвороби на територію нашої держави з-за кордону. Фахівці відзначають зменшення обсягів більш ніж у тринадцять разів тільки за один останній рік. Тим не менш, за повідомленням міністерства охорони здоров’я подібна ситуація все ще не вимагає імпортозаміщення в такій радикальній формі, як масова вакцинація. У даний момент приймаються серйозні заходи по заповненню дефіциту. З спеціалізованого резервного фонду на це вже виділено більше мільярда рублів. Згідно з інформацією контролюючих органів у перші шість місяців поточного року план по загальній вакцинації населення цими прививками був виконаний лише наполовину.