Нова технологія допоможе швидко і ефективно діагностувати меланому

0
200

Вченими з Університету Міссурі була розроблена нова методика, яка допомагає виявити і проаналізувати клітини меланоми. Таке захворювання характеризується формуванням злоякісних новоутворень, які часто вражають шкірний покрив або слизові оболонки. Новий спосіб дасть можливість діагностувати таку небезпечну недугу з високою точністю і швидкістю.

Новітній метод отримав назву фотоакустическая спектроскопія – це неінвазивна методика, яка допомагає в аналізі тканин і клітин. Раніше, для того щоб виявити меланому застосовували звукові і світлові хвилі. Це пояснюється тим, що уражені клітини шкіри або слизових поглинають світло в кілька разів більше, ніж здорові тканини.

Проте вчені вдосконалили мікроскоп – тепер джерела світла можуть виявити поодинокі клітини ракової пухлини і її окремі елементи. За допомогою такої системи вдалося вивчити клітини меланоми у людини і миші, а також онкологічні клітини грудей – у всіх випадках процес діагностики пройшов швидко і показав достовірні результати.

Крім цього, дослідники відзначають, що при впливі світла клітини ракового утворення світлішали, на тлі чого їх вдалося відрізнити від здорових тканин. За допомогою використання такого методу можна не тільки виявити атиповий перебіг подібного недуги, без прояву будь-якої симптоматики, але ще й розпізнати метастази раку і попередити їх подальше поширення.

Передбачається, що новий інструмент для діагностики допоможе на початкових етапах прогресування виявити новоутворення, на тлі чого якомога швидше буде призначена найбільш ефективна тактика терапії. Виявлення меланоми на ранній стадії відбувається вкрай рідко, але значно підвищує ймовірність повного одужання пацієнта.