Нова вакцина проти менінгіту підвищує температуру у дітей

0
214

У Великобританії з 1 вересня цього року стартує державна програма щодо застосування нового типу вакцини для дітей проти менінгіту B. Лікарі попереджають батьків запасатися дитячим парацетамолом, так як очікується, що майже у половини дітей, які пройшли вакцинацію, може підскочити температура.

Експерти відзначають, що підвищення температури після уколу вакцини є нормальною реакцією організму.

Щеплення нової вакцини, що отримала назву Bexsero, будуть робити дітям спочатку у віці 2 місяців, потім в 4, 12 і 13 місяців.

При поточній програмі дитячої вакцинації лише у чверті дітей спостерігається підвищення температури протягом 48 годин після щеплень. Однак з додаванням в діючу схему нової вакцини від менінгіту очікується, що у 60% дітей буде підніматися температура.

Public Health England зазначає, що в порівнянні з тим, як важко протікає захворювання менінгітом B, побічні дії від щеплення є не сильно вираженими і безпечними для здоров’я.

Доктор Mary Ramsay, голова відділу вакцинації Public Health England зазначила, що прийом парацетамолу знижує ймовірність підвищення температури на 50% і зменшує дискомфортні відчуття в місці, де зроблена ін’єкція. Вона стверджує, що клінічні випробування нової вакцини Bexsero показали її безпеку, але батьки повинні бути своєчасно попереджені про можливість появи температури у дітей та про необхідність застосування дитячого парацетамолу в рідкій формі.

Підвищення температури досягає піку через 6 годин після ін’єкції вакцини, але воно переноситься досить легко і повністю припиняється протягом 2 днів після ін’єкції.

Інфекції менінгіту У схильні люди будь-якого віку, але діти до 5 років знаходяться в групі максимального ризику. Провідні педіатри Великобританії раніше написали колективний лист Секретарю системи національної охорони здоров’я країни Jeremy Hunt з проханням про якнайшвидше впровадження Bexsero в програму національної вакцинації дітей молодшого віку.

Проведений тест показав, що нова вакцина захищає від близько 90% штамів бактерій, що викликають менінгіт B, виявлених на сьогодні у Великобританії.

Статистично один з хворих менінгітом B вмирає, а інші довічно стають інвалідами.

За матеріалами: www.telegraph.co.uk
Автор: Євген Смирнов