Нове перевага аспірину?

0
272

Аспірин і похідні саліцилової кислоти можуть допомогти в боротьбі проти ряду нейродегенеративних захворювань, за даними нового дослідження, опублікованого в журналі «PLOS One».

Рослини використовувалися для лікування захворювань протягом всієї історії. Близько 50% лікарських засобів, розроблених протягом останніх 20 років і затверджених FDA, або натуральні продукти, синтетичні похідні натуральних продуктів, в основному отримані з рослин.

Саліцилова кислота (СК) та її похідні є яскравим прикладом. СК є найважливішим гормоном регулювання імунної системи рослин. Ацетилсаліцилова кислота або аспірин є основним похідним СК. Протягом тисяч років це натуральне речовина використовували, щоб зменшити біль, лихоманку і запалення.

Американці споживають близько 80 мільйонів таблеток аспірину в день, а сучасні цілі застосування включають в себе серцевий напад, інсульт і деякі види раку.

Старший автор дослідження, професор Даніель Клессиг з інституту Бойса Томпсона при Корнельського Університету в Ітаці, штат Нью-Йорк, вивчав дії СК протягом тривалого часу, в основному, сфокусувавши сили на рослинах.

Тепер, здається, що вражаючий репертуар СК, може бути розширений хворобою Альцгеймера, Паркінсона і Хантінгтона. Було виявлено, що один з його компонентів, зв’язується з ферментом під назвою глицеральдегид-3-фосфат дегідрогеназа (GAPDH), винний у цих захворюваннях. GAPDH є центральним ферментом в метаболізмі глюкози, але виконує й інші функції в клітині, такі як сигналізація.

Окислювальний стрес, який є результатом недоліку кисню, що поставляється в мозок, як вважають, може внести свій внесок у ці захворювання. Це призводить до надлишку вільних радикалів та інших реакційноздатних сполук. В цих умовах, змінений GAPDH проникає в ядро нейронів, де він посилює оборот білка, що призводить до загибелі клітин.

Дослідники виявили, що СК може зв’язуватися з GAPDH і зупиняти його проникнення в ядро. Вони також виявили два інші речовини, які зв’язуються більш щільно з GAPDH, ніж саліцилова кислота: природне похідне саліцилової кислоти з солодки і лабораторно-синтезоване похідне СК.

До впровадження в стандарт профілактики аспірину необхідно провести довгострокові дослідження, але вже наявні результати обнадіюють.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com