Нові ключі до розуміння нікотинової залежності

0
224

Виникло нове розуміння того, як нікотин викликає залежність, згідно з даними дослідження, опублікованого в журналі «eLife».

Одна з суб’єктивних причин того, що людям важко кинути палити криється в тому, що запаливши цигарку, у них зникає відчуття спраги, дратівливість і неспокій. Це відомо як негативна нагорода, вона частково контролюється областю мозку, яка називається вуздечкою мозкового вітрила.

Нейротрансмітери – ацетилхолін і глутамат, як вважають, впливають на нікотинову залежність у вуздечці, але молекулярні деталі цієї регуляції неясні.

Медіатори є хімічними сигналізаторами мозку. Вони упаковані в сферичні структури на кінцях нейронів, звані везикулами. При отриманні певного сигналу, нейрони вивільняють вміст везикул в синапс (зв’язок між нервовими клітинами), посилаючи сигнал на наступний нейрон.

Нейрони можуть використовувати нейротрансмітери повторно, поглинаючи їх за допомогою процесу зворотного захвату, який дозволяє контролювати точну кількість нейромедіаторів в синапсах. Навіть невелике розлад в балансі нейромедіаторів може вплинути на поведінку. У випадку з ацетилхоліном, він може впливати на нашу здатність справлятися з залежністю.

Інес Ібаньєс-Таллон і колеги з Університету Рокфеллера у Нью-Йорку, вирішили розібратися в механізмах залежності. Вони створили модель на мишах, де не вистачає ключового гена, який бере участь в обробці ацетилхоліну; це запобігає виробництво ацетилхоліну в нейронах вуздечки.

Виняток ацетилхоліну знаходиться під дією глутамату відбувається двома шляхами:

  • перший, зниженням вивільнення кількості глутамату нейронами;
  • другий, ослабленням зворотного захоплення глутамату в везикули.

Обидва механізму порушують нормальну сигналізацію, впливаючи, таким чином, на збудливість нейронів.

Грунтуючись на цих висновках, дослідники припускають, що ацетилхолін регулює, скільки глутамату буде випущено в синапс, і з якою частотою. Дослідження з використанням електронної мікроскопії підтвердили, що нейромедіатори, які перебувають в один час в тому ж місці і стан впливають один на одного.

Коли дослідники видалили ацетилхолін з вуздечки мозку мишей, вони стали нечутливі до стимуляції нікотином, не розвинули толерантності і не мали симптомів абстиненції.

Це дослідження може сприяти розробці нових методів лікування нікотинової залежності.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com