Новий комбінований препарат може допомогти літнім людям з клінічною депресією

0
247

Нові клінічні випробування показали, що поєднання антидепресанту з антипсихотичним препаратом допоможе побороти клінічну депресію у літніх людей, які не відповідає на звичайне лікування. Адже близько половини літніх людей, з діагнозом клінічної депресії, не реагують на стандартне лікування.

Дослідження, опубліковане в журналі The Lancet, що може принести надію мільйонам людей з депресією, для яких не ефективні антидепресанти.

Дослідження, проведене в 2007 році показало, що 39 мільйонів літніх людей в США, близько 7 млн страждало клінічної депресією. Крім того, 90% не отримували необхідного лікування.

Попередні дослідження показали, що призначення невеликої дози антипсихотика арипипразола разом з антидепресантом було ефективно для полегшення симптомів клінічної депресії у більшості молодих пацієнтів, чиї симптоми не купировались монотерапією антидепресантами. Поєднання також зменшує ймовірність суїцидальних думок і тенденцій. Цей пункт особливо актуальне для літніх людей, враховуючи, що рівень самогубств серед людей старше 75 років набагато вище, ніж у будь-якій віковій групі.

Комбінований препарат був випробуваний, а отримані результати порівняли з плацебо і монотерапією антидепресантами. Доктор Lenze стверджує, що важливо пам’ятати, що літні люди можуть не відповідати на ліки таким же чином, як молоді.

Щоб дослідити ефективність препарату у літніх пацієнтів, дослідники оцінили 468 осіб у віці старше 60 років, з підтвердженим діагнозом клінічної депресії. Спочатку, кожен випробуваний брав тільки антидепресант венлафаксин протягом 12 тижнів. Після, приблизно у половини учасників зберігалися ознаки депресії. Потім дослідники призначили учасникам, які не відповіли на терапію антидепресантами або арипипразол, або плацебо, разом з венлафаксином.

Виявилося, що комбінація двох препаратів призвела до поліпшення симптомів у 44% пацієнтів, які не відповіли на монотерапію венлафаксином. Для порівняння, лише 29% учасників, які отримували плацебо наступила ремісія.

Отримані результати вчені назвали «великим успіхом»! Тепер вони сподіваються визначити, для яких пацієнтів новий вид терапії буде максимально ефективним.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com