Новий метод виявив 57 пестицидів в отруєному бджолиному меді

0
197

Запропоновано новий метод, який може виявити широкий спектр пестицидів у бджіл. Він може допомогти вченим з’ясувати, що викликає глобальне зниження популяції медоносних бджіл. У дослідженні з використанням методу знайдено до 57 різних пестицидів і перетравлюваних пестицидних сполук у отруєних медоносних бджіл. Доповіді про дослідження опублікований в журналі Хроматографія A.

Дослідники на чолі з Томашем Килжанеком з кафедри фармакології та токсикології, повідомляють, як вони розробили і затвердили спосіб одночасного виявлення до 200 пестицидів і метаболітів у медоносних бджіл.

Популяції бджіл падають в усьому світі, в тому числі і в США. Без медоносної бджоли, американські тарілки будуть виглядати абсолютно порожніми, адже близько однієї третини з’їденої їжі в США відбувається від культур, які запилюють бджоли.

Однією з причин скорочення кількості медоносних бджіл в Європі і США, є стан, який називається синдром руйнування колоній (CCD). Поки ще ніхто не може повною мірою пояснити причини і механізми. Вчені, в цілому, згодні, що кілька факторів можуть бути впливати і працювати разом, пестициди є одним з них.

Оскільки деякі дослідження пов’язують їх зі смертністю бджіл, Європейський союз заборонили використання неонікотіноідних пестицидів.

Проблема скорочення чисельності населення бджіл не вирішується шляхом введення заборони на один пестицид, стверджують автори нового дослідження. З такою великою кількістю пестицидів, що використовуються в даний час, дуже важко виявити, які з них можуть нашкодити бджолам. Шкода може також виникнути в результаті комбінованого впливу або накопичення протягом довгого часу.

Навіть при дуже низьких рівнях, пестициди можуть послабити захисні системи бджіл і зробити їх уразливими для паразитів і вірусів.

Вчені розробили свій метод для виявлення пестицидів у медоносних бджіл з системи під назвою QuEChERS, яка в даний час використовується для виявлення пестицидів у харчових продуктах.

Система використовує комбінацію хроматографії та мас-спектрометрії. Хроматографія являє собою метод, який відокремлює різні інгредієнти в суміші; мас-спектрометрія являє собою метод, який ідентифікує молекули кількісно, шляхом вимірювання того, як вони ведуть себе в магнітному полі.

Застосування тесту виявило 200 різних пестицидів, плюс декілька метаболітів. 98% тестованих сполук схвалено для використання в якості пестицидів в Європейському союзі.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com