Новий препарат допоможе вилікувати остеоартроз

0
247

Американські вчені прийшли до висновку, що видалення застарілих суглобових клітин може не тільки запобігти, але навіть звернути процес формування такого захворювання, як остеоартроз.

Остеоартроз – це досить небезпечна недуга, який протікає тільки в хронічній формі і призводить до дегенеративно-дистрофічних змін суглобів. На тлі такого процесу відбуваються патологічні зміни в капсулі, зв’язковому апараті та інших кісткових структурах.

Дослідники відзначають, що з часом в тканинах через протікання різних процесів, наприклад, загоєння або відновлення, відбувається скупчення старих клітин. Вони виділяють дуже важливі сигнали хімічного характеру, необхідні для того, щоб імунна система і інші типи клітин перенаправлялися в пошкоджені тканини і очищали їх від старих клітин. Однак у деяких випадках такого не відбувається. Прикладом цього може служити хрящова тканина коліна, в яких постійна наявність скупчень застарілих клітин запускає події, що ведуть до виникнення подібної хвороби.

Вченим вдалося знайти спосіб, спрямований на запобігання остеоартрозу. Для цього було проведено дослідження, в ході якого проводили операції на дрібних гризунах, що мали тонкі хрящі і мучавшихся від сильної болі. Їм був зроблений надріз на ПКС – необхідний для імітації травми. Через два тижні, коли спостерігалося значне погіршення стану піддослідних, їм вводили експериментальний препарат – UBX0101. Подальші аналізи показали, що кількість старих клітин зменшилася вдвічі. Крім цього, дослідники звернули увагу на те, що запустилася активація генів, що відповідають за відновлення хрящової тканини.

Це означає, що нові ліки показує свою ефективність навіть за умови активного прогресування недуги. Наступним кроком буде перевірка та модернізація складу препарату для людини так, щоб пацієнтам для досягнення позитивного дії вистачало лише однієї ін’єкції.