Новий тест допоможе швидко діагностувати сепсис

0
255

Група американських вчених з Іллінойсу завершила випробування нового приладу, який дає можливість за короткий проміжок часу лише по одній краплі крові пацієнта виявити ознаки сепсису.

Варто відзначити, що сепсис представляє собою великий запальний процес, який розвивається на фоні імунної відповіді організму на проникнення в кровотік джерела інфекції і його токсинів, що виділяються в процесі життєдіяльності патологічного мікроорганізму. Більш того, патологія діагностується у кожного п’ятого людини, що потрапляє в лікарню, і дуже часто стає причиною летального результату.

Актуальність новітнього наукового дослідження полягає в тому, що для того щоб виявити подібний недуга, потрібен моніторинг артеріального тонусу, а це забирає дуже багато часу, якого у пацієнтів часто немає.

Пристрій здійснює підрахунок деяких речовин у крові, які вказують на силу відповіді імунної системи організму. Мова йде про білих кров’яних клітинах і нейтрофілах, які виділяють маркерный білок CD64.

Новий приборуже був протестований на пацієнтах американських лікарень з відділення інтенсивної терапії або невідкладної допомоги. При першій же підозрі клініцистів на перебіг сепсису у хворих проводили забір незначної кількості крові і вимірювали рівень вищевказаного білка, а потім зіставляли його кількість з іншими показниками.

У ході спостережень стало відомо, що дані нового тесту з точністю збігаються з результатами стандартних проб крові на сепсис. Крім того, що новітня методика може швидко поставити правильний діагноз, вона допомагає клініцистам скласти точний результат недуги по поліпшенню чи погіршенню стану хворого.

Подальші дослідження будуть спрямовані на те, щоб у людей з’явилася можливість користуватися подібним апаратом на дому, своєчасно виявити ознаки запалення і як можна швидше звернутися за кваліфікованою допомогою.